Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Koniec wiosny tej zimy

W tym tygodniu Polska znajdzie się w cyrkulacji zachodniej. Od zachodu przez obszar kraju przemieszczać się będą kolejne niże, co zapewni nam zmienną i wietrzną pogodę. Stopniowo będzie się ochładzać – prognozuje IMGW. Zdecydowanie na północnym wschodzie ochłodzi się w piątek. Miejscami pojawiać się będą opady deszczu, na wschodzie i południu również deszczu ze śniegiem.

Początek roku zaczał się iście wiosenną aurą, ale tydzień skończyu się dwycyfrowym mrozem. Pierwszego stycznia 2023 roku stacja pomiarowa  IMGW w Marianowie zanotowała 14,9°C. 

W poniedziałek nad Polskę od zachodu nasuwać się będzie niż, którego ośrodek przemieści się znad Danii w rejon Gotlandii. Po południu przez Polskę od zachodu przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Po przejściu frontu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Sporo chmur i możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna w granicach 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. 

We wtorek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty,  w porywach do 50 km/h.

W środę dominować będzie zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Spodziewane są opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w granicach 4-5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie duże. Spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Jeszcze dość ciepło, temperatura maksymalna 7°C, ale zacznie spadać by w piątek nad ranem osiągnąć -5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. 

W piątek przeważnie pochmurno. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Chłodniej, temperatura maksymalna -5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, z różnych kierunków. W nocy możliwe marznące opady deszczu, a później sniegu.

W sobotę pochmurno, choć w drugiej połowie dnia z przejaśnieniami. IMGW temperaturę maksymalną na północnym wschodzie prognozuje od -4°C do 0°C. Z modelu publikowanego przez serwis widy.com wynika, że w ciągu dnia temperatura u nas może spaść aż do -12°C, a w nocy nawet do -19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przejściowo w porywach do 50 km/h, z kierunków wschodnich.

Niedziela przyniesie sporo przejaśnień, ale temperatura w ciągu dnia utrzyma się na dwucyfrowym mrozie. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę