Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Czy warto montować rolety rzymskie mając rolety zewnętrzne?

Ochrona okienna w postaci firan, zasłon, rolet czy żaluzji pozwala nie tylko na samodzielną regulację naturalnego światła, napływającego do pomieszczeń, zabezpiecza wnętrza przed spojrzeniami obcych osób, a dodatkowo stanowi niebanalną ozdobę, przyciągając uwagę już na pierwszy rzut oka! Jednak czy zamontowanie nowoczesnych rolet zewnętrznych i subtelnych rzymskich wewnątrz uchodzi za zły pomysł? Przekonajmy się.

Czym charakteryzują się rolety zewnętrzne?

Aby właściwie odpowiedzieć na główne i nurtujące nas pytanie, należy dokładnie określić, czym właściwie są ozdoby okienne, montowane na zewnątrz. Otóż rolety zewnętrzne Karnix dzielą się na kilka typów – część z nich wymaga uwzględnienia już w planie architektonicznym budynku lub możliwe ich założenie wyłącznie przy generalnym remoncie. Jednak na szczęście dla wszystkich, są i rolety zewnętrzne, które nie wymagają intensywnego kucia elewacji czy przewiercaniu się przez okiennice. 

Najczęściej tworzone są one z wyprofilowanego aluminium, wypełnionego pianką poliuretanową. Mogą być funkcjonalne poprzez przycisk w ścianie, aplikację w telefonie lub standardową „klamkę”. Ponadto nadają całemu budynkowi, do którego zostały zamontowane, niebanalny wygląd i styl.

Z czym łączą się rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to pięknie ułożony materiał na mechanizmie, który samodzielnie regulujemy. Całość, oparta o tkaninie z fiszbinami, nadaje całemu pomieszczeniu lekkości. Jedną z największych zalet, jakie posiadają rolety producenta Karnix jest nie tylko ich trwałość, szeroki wybór różnorodnych modeli, ale także łatwość montażu i prostota przy codziennym użytku. Prawda, że brzmi to świetnie?

Dlatego rolety rzymskie mogą łączyć się z tymi na zewnątrz. Nie wpłynie to na ich funkcjonalność – oba warianty będą się świetnie sprawdzać. Jednak najzwyczajniej możemy pragnąć dodatkowego urozmaicenia w oknie. Nawet całkowicie odsłonięte rolety rzymskie wciąż pozostają niebanalną dekoracją. Dzieje się tak dlatego, że po złożeniu zamieniają się w uroczą harmonijkę u nasady wnęki okiennej lub przy suficie.

Co jeszcze można połączyć z roletą zewnętrzną?

Połączone siły rolety zewnętrznej i wewnętrznej sprawią, że otrzymamy wspaniałą dekorację  po obu stronach budynku i całkowitą pewność, że zapanujesz nad naturalnym oświetleniem, wpadającym do pomieszczeń oraz ukryjesz się przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów.

Dobrym rozwiązaniem jest także roleta dzień noc marki Karnix. Bazuje ona na dwóch warstwach materiału nałożonych na jeden mechanizm. Jedna z tkanin pełni rolę klasycznej firanki – jest siateczkowa i umożliwia przenikanie promieni słonecznych do pokoju. Druga natomiast jest niczym zasłona; wykonana z grubszego materiału, barwna i mająca przyciemnić pomieszczenie. Są one nałożone w formie równolegle biegnących pasów. Za pomocą łańcuszka możemy regulować nie tylko wysokość, na której znajduje się roleta, ale i ułożenie tychże pasów. Umożliwia to pełną kontrolę nad oświetleniem.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę