Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Pogoda na święta

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Nadchodząca Wigilia i Święta Bożego Narodzenia, upłyną z przewagą dużego zachmurzenia i z opadami deszczu, spowodowanymi przechodzeniem przez Polskę kolejnych stref frontowych – prognozuje IMGW. W północno wschodniej części kraju możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu, temperatura maksymalna sięgać będzie 1°C, 4°C.

W sobotę Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Od południowego zachodu w głąb kraju będzie przemieszczać się strefa frontu okluzji. Nadal będzie napływać powietrze polarne morskie, chłodniejsze na północy Polski. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże. Popada deszcz, ale możliwe także opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura maksymalna w granicach 3°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. 

W niedzielę pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia Polska będzie pomiędzy wyżem z centrami nad Bałkanami i nad zachodnią Rosją a rozległym niżem z ośrodkiem w rejonie Wysp Owczych. Napływać będzie polarne morskie powietrze, a ciśnienie będzie spadać. Przez cały dzień niebo nad Ziemią Łomżyńską będzie zasnute chmurami, choć mogą wystąpić nieduże przejaśnienia. Miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-zachodniego. 

W poniedziałek, drugiego dnia świąt Polska znajdować się będzie pod wpływem zatoki niżu znad Morza Bałtyckiego. Na południowym wschodzie oddziaływać będzie chłodny front atmosferyczny, a z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie. W rejonie Łomży prognozowane jest zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami opady początkowo śniegu lub deszczu ze śniegiem, potem deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na wschodzie do 8°C na zachodzie regionu. Wiatr umiarkowany, na zachodzie dość silny miejscami w porywach do 70 km/h, zachodni. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę