Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Franciszka zmieni pogodę przed świętami

Główne zdjęcie
Mroźny poranek nad Narwią

Kończy się zimowa aura, z jaką mieliśmy do czynienia, a to za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem Franciszka, który przemieszczać się będzie z zachodu. Od wtorku ocieplenie i roztopy. Pokrywa śniegowa na święta przetrwa jedynie w górach. Wigilia i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia z temperaturą w w granicach 4 stopni Celesjusza, dodatkowo silnie powieje. Ciśnienie będzie znacznie spadać tworząc niekorzystne warunki biometeorologiczne.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, szczególnie rano liczne rozpogodzenia we wschodniej połowie kraju. Bez opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia –6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu porywisty, na wschodzie kraju do 55 km/h, z kierunków południowych. 

Noc z poniedziałku na wtorek z zachmurzeniem na ogół dużym, choć na wschodzie kraju początkowo małym i umiarkowanym. W rejonie Łomży możliwy śnieg, marznący deszcz powodujący gołoledź, stopniowo przechodzący w deszcz.  Temperatura minimalna początkowo od–8°C do 0°C nad ranem. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków południowych. Miejscami zamiecie śnieżne.

We wtorek pochmurno, ze słabymi opadami deszczu, początkowo marznącymi powodującymi gołoledź. Temperatura maksymalna w granicach 2°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Zachmurzenie duże i słabe opady deszczu. Temperatura minimalna w nocy 1°C. Wiatr  umiarkowany południowo-zachodni. 

W środę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 2°C. Wiatr umiarkowany, południowy.

W czwartek zachmurzenie duże z przejaśnieniami, choć także popada deszcz. Temperatura w dzień około 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W piątek także pochmurno z opadami deszczu. Temperatura w granicach 5°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni.

W sobotę i w niedzielę zachmurzenie duże, okresami umiarkowane. W rejonie Łomży możliwe opady deszczu, a także opady deszczu ze śniegiem. Temperatura w północno-wschodniej części kraju od 3°C w niedzielę. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. W pozostałej części kraju ciepło, nawet powyżej 10 stopni Celesjusza. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę