Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyńskie morsy kwestują dla psiaków

Grupa Morsy Łomża aktywnie włączyła się w akcję zbiórki karmy dla schroniska dla bezdomnych psów Arka. – Wcześniej pomagaliśmy dzieciom, pojedynczym i w domach dziecka, Domowi Samotnej Matki w Nieławicach, a teraz psiakom, które same o pomoc nie poproszą, a też mają potrzeby – mówi Karol Sztejno. – Jest puszka i można coś do niej wrzucić, a kto ma chęć przywozi suchą i mokrą karmę. Zbiórka była udana, a w imprezie, poza licznymi morsami z Łomży i z regionu, uczestniczyły również psy, w tym Mila ze schroniska.

Morsy błyskawicznie zareagowały na świąteczną akcję Arki, która ma obecnie około 140 podopiecznych, tak więc środki przeciwpchelne czy karma są ustawicznie potrzebne – dziennie psy zjadają jej około 100 kilogramów. Zbiórka została odpowiednio nagłośniona, tak więc w niedzielne popołudnie na nadnarwiańskiej plaży pojawiło się liczne grono nie tylko morsów, ale również miłośnicy zwierząt, niejednokrotnie ze swoimi pupilami.

Jak podkreślali propagatorzy prozdrowotnych, zimnych kąpieli w naturze zwolenników morsowania w regionie jest około 400 osób; nie tylko w Łomży, ale również w okolicznych miejscowościach jak na przykład Zambrów, Kolno, Jedwabne czy Ostrołęka, tak więc akcja odbiła się szerokim echem, a przyjezdni również wspierali łomżyńskie schronisko. Nie zabrakło również jego pracowników i członków Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, ale prawdziwą furorę robiła około 6-letnia suczka Mila, niezwykle sympatyczna i bardzo spokojna psina, która czeka teraz w schronisku na nowy dom.

– Jaka ona jest miła, gdyby nie to, że mam już psa, wzięłabym ją od razu! – mówiła jedna z uczestniczek imprezy, a inna dodawała, że wśród morsów też są osoby mające psy adoptowane ze schroniska.

Przy takiej żywej reklamie stos worków i puszek z karmą rósł z każdą chwilą, a Mila dała się nawet skusić na spróbowanie niektórych przysmaków. W tym czasie trwała już intensywna rozgrzewka, po której kilkadziesiąt osób, od kilkuletnich dzieci do seniorów, radośnie weszła lub wbiegła do wody. Było – 7 °C, a temperatura wody wynosiła 0 °C. – Warunki są idealne! – podkreślali uczestnicy kąpieli, po wyjściu z rzeki baraszkujący na śniegu, albo rozgrzewający się w bani z gorącą wodą. Była też integracyjna impreza, tak więc wszyscy byli zadowoleni, a najbardziej korzystające ze słonecznego popołudnia i śnieżnej aury dzieci.

– Morsowanie jest zdrowe, służy wszystkim, a kiedy przy okazji możemy pomóc nie ma nic lepszego – podsumowuje Karol Sztejno. – Działaliśmy w Szlachetnej Paczce, teraz będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdzie też będziemy chcieli zrobić imprezę na plaży – pomagamy, a przy okazji jeszcze bardziej się zrzeszamy i lepiej integrujemy.

Wojciech Chamryk

Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę