Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Posterunek Policji w Podgórzu?

O pozytywnie zaopiniowanym wniosku przez Komendanta Głównego Policji w sprawie powstania Posterunku Policji w Podgórzu poinformował insp. Jacek Kumpiałowski I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Taki posterunek mógłby zacząć działać w 2023/2024 roku.

Na terenie Gminy Łomża nie ma posterunku policji, a mieszkańcy z każą sprawą muszą dojechać do Łomży. W ubiegłum roku władze tj. wójt Gminy Piotr Kłys zaczał zabiegać o jego utworzenie. Podczas rozmów  z Komendantem Miejskim Policji w Łomży, Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku i kierownictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wskazano, że jednyną miejscowością, w której mógłby taki posterunek funkcjonować jest Podgórze. Tam Gmina Łomża ma działkę, która mogłaby zostać przeznaczona na ten cel. 

- Mając na uwadze wnioski wynikające z przeprowadzonej analizy oraz rozumiejąc przedstawione w Pana piśmie argumenty, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Robert Szewc skierował wniosek do Komendanta Głównego Policji gen. insp. Dra Jarosława Szymczyka z prośbą o wrażenie zgody na utworzenie Posterunku Policji w Podgórzu. Przedstawiony wniosek został pozytywnie zaopiniowany – poinformował insp. Jacek Kumpiałowski, I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. 

„W związku z tym Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, przy wsparciu władzy samorządowej Gminy Łomża, będzie kontynuowała prace zmierzające do odtworzenia w/w posterunku Policji.” - czytamy w komunikacie. 

Według wcześniejszych zapowiedzi Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, po utworzeniu Posterunku Policji w Podgórzu służbę miałoby tam pełnić 8 funkcjonariuszy.

To - podsumowuje wójt Kłys - pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w całej Gminie Łomża. 

Posterunek mógłby zacząć działać w 2023/2024 roku.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę