Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Chludziński prezesem zarządu GAZ-SYSTEM

Główne zdjęcie
Marcin Chludziński (materiały prasowe KGHM SA)

Pochodzący z Łomży Marcin Chludziński, do niedawna prezes KGHM Polska Miedź S.A., od 1 grudnia 2022 roku będzie pełnił funkcję prezesa zarządu GAZ-SYSTEM, operatora gazociągów przesyłowych.

Operator poinformował w komunikacie, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z dniem 1 grudnia 2022 roku powołało Pana Marcina Chludzińskiego na Członka Zarządu i powierzyło mu funkcję Prezesa Zarządu GAZ-SYSTEM. Pełniący od 7 lat tę funkcję Tomasz Stępień złożył rezygnację. 

Marcin Chludziński, uważany za człowieka premiera Matusza Morawieckiego, w październiku 2022 roku został odwołany z funkcji Prezesa KGHM Polska Miedź S.A., którą sprawował od 2018 roku. W latach 2016-2018 kierował Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu spółkami prawa handlowego, nadzorze korporacyjnym, projektach restrukturyzacyjnych i transformacji firm – czytamy w komunikacie. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i łomżyńskiego „Mechaniaka”. 

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną, która odpowiada za przesył gazu ziemnego i zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce. Jest też właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Obecnie realizuje ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Spółka odpowiada m.in. za głośny ostatnio projekt Baltic Pipe, polegający na wybudowaniu dwukierunkowego gazociągu morskiego łączącego Polskę i Danię, rozbudowie lokalnej sieci przesyłowej oraz trzech tłoczni gazu.

 

Prezes KGHM odwołany


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę