Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Radary na ulicach Łomży

Miasto Łomża chce kupić radary, które mają być zainstalowane na miejskich ulicach. Chodzi o wyświetlanie prędkości, z jaką poruszają się pojazdy.

Miasto Łomża ogłosiło przetarg na zakup i instalację 14 radarów z wyświetlaczem. Urządzenia mają stanąć na 7 łomżyńskich ulicach, po 2 komplety na każdej z nich. Jak czytamy w specyfikacji, urządzenie ma wyświetlać informacje o aktualnej prędkości nadjeżdżającego pojazdu, czy o przekroczeniu prędkości. W przypadku przekroczenia prędkości ponad dopuszczalny limit urządzenie będzie wyświetlać na czerwono i pulsacyjnie pomiar prędkości oraz komunikat „ZWOLNIJ” na zmianę ze „smutną buźką”. W przypadku nieprzekroczenia prędkości urządzenie wraz z podaniem aktualnej prędkości powinno wyświetlać w kolorze zielonym komunikat „DZIĘKUJĘ” na zmianę z „uśmiechniętą buźką”.

Miasto chce, aby dokładność pomiaru była do 1 km/h, a zakres pomiaru od 2 do 199km/h. Prędkość ma być mierzona maksymalnie 250 metrów przed urządzeniem. 

Jak się okazuje, nie chodzi tylko o pokazywanie czerwonych czy zielonych uśmiechów. Ratusz chce, aby była prowadzona rejestracja ilości przejeżdżających pojazdów w obu kierunkach i ich prędkości oraz statystykę wykroczeń. Urządzenie ma być zasilane z panelu słonecznego, ewentualnie z sieci.

Wskazano następujące lokalizacje: 

1. Ul. Kraska – w rejonie skrzyżowania z ul. Strusią

2. Ul. Browarna – w rejonie skrzyżowania z ul. Sosnową i Podleśną

3. Ul. Sikorskiego – w rejonie skrzyżowania z ul. Szeroką (obok KM PSP)

4. Ul. Poznańska –  w rejonie Mrówki

5. Ul. Wojska Polskiego – w rejonie skrzyżowania z ul. Polną

6. Ul. Waleriana Łukasińskiego –  w rejonie skrzyżowań z ul. Kurpiowską i Puławskiego

7. Ul. Spokojna – na wysokości przejścia dla pieszych przy archiwum

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę