Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Myśliwy zastrzelił dwa łosie

Główne zdjęcie
Klempa z łoszakiem pod Łomżą (zdjęcie ilustracyjne)

- W niedzielę po godzinie 12. policjanci z Zambrowa otrzymali zgłoszenie, że podczas polowania w uroczysku nazywanym przez nich „kościółkiem” w pobliżu Grądów - Woniecko jeden z myśliwych zastrzelił dwa łosie – potwierdza podinspektor Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Jak relacjonuje oficer KWP w Białymstoku, w zgłoszeniu o tym zdarzeniu była mowa o kilkunastu polujących myśliwych. Na miejsce niedzielnego zdarzenia udali się policjanci, aby zbadać sytuację. Stwierdzili trzeźwość myśliwego, który zastrzelił dwa łosie. Mundurowi zabrali myśliwemu broń w celu jej zabezpieczenia. Zabezpieczono również oba truchła zwierząt, w celu oględzin przez lekarza weterynarii. O sprawie od razu dowiedział się łowczy okręgowy z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży Rafał Chodorowski, który poradził łowczemu z Koła Łowieckiego Jeleń w Zambrowie poinformować Policję. 

Na odstrzał łosi od ponad 20 lat obowiązuje moratorium, zakazujące na nie polowań. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się wcześniej, że zastrzelone w niedzielę losie to mogła być klempa i młody łoszak.

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146 

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę