Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Dobry budżet? 21 za, 1 przeciw

Tylko jeden radny miejski Jan Kleczyński zagłosował przeciwko przyjęciu zaproponowanego przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego przyszłorocznego bużetu Łomży. W sumie do wydania będzie około 185 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata, później jest pomoc społeczna, a na trzecim miejscu uplasowały się inwestycje. Na nie w przyszłorocznym budżecie Łomży zapiano aż 45 mln zł.

Jedną z ważniejszych miejskich inwestycji A.D. 2006 roku będzie budowa ronda u zbiegu ulic: Poznańskiej, Browarnej i Wojska Polskiego. Jak podkreśla wiceprezydent d.s. inwestycji Marcin Sroczyński miasto w przyszłym roku zainwestuje nie tylko w ulice. Ruszyć ma m.in. budowa pierwszego od ok. 10 lat bloku komunalnego.

Choć miasto jeszce nigdy nie miało tak wysokiego budżetu jak w 2006 roku nie oznacza to jednak, że automatycznie zostaną zaspokojone wszystkie potrzeby. Przedłożone potrzeby wydatkowe na 2006 rok osiągnęły kwotę rzędu 195 mln zł. Najbardziej niedofinansowana jest tradycyjnie kultura. Władze Łomży liczą jednak na aktywność dyrektorów miejskich placówek w pozyskiwaniu pieniędzy z zewnątrz.

Przyszłoroczny deficyt budżetu Łomży w kwocie 2 mln zł zgodnie z planem prezydenta ma zostać pokryty kredytem bankowym.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę