Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Złodziej co lubił markowe trunki

Główne zdjęcie
Fot. KMP Łomża

Na trzy miesiące do aresztu trafił 49-letni mieszkaniec Łomży, który trudnił się kradzieżami w lokalnych dyskontach. Mężczyzna upodobał sobie szczególnie markowe trunki.

We wtorek przed 18, do jednego z marketów w mieście ochrona wezwała policję.  Na gorącym uczynku ujęli nietrzeźwego mężczyznę, który z półki sklepowej zabrał dwie butelki markowego alkoholu. Ochroniarzom tłumaczył, że potrzebuje tego alkoholu "na przepicie". Przybyli na miejsce policjanci ucieszyli się, bo w „spragnionym kliencie” 

rozpoznali rabusia, który był im znany z wcześniejszych kradzieży. W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 49-letni mieszkaniec miasta dokonał kradzieży w warunkach recydywy i jest podejrzewany o szereg innych czynów. Miał się ich dopuścić na początku sierpnia i niespełna miesiąc później. Najpierw zniszczył drzwi do mieszkania, kopiąc je spowodował straty w wysokości 2 tysięcy złotych. Później dokonał kilku kradzieży sklepowych. Poszkodowani straty oszacowali na blisko 6 tysięcy złotych. Co podkreślali policjanci, w zainteresowaniu mieszkańca Łomży był przede wszystkim markowy alkohol. Jego uwadze nie umykały też kosmetyki, kawa, czekolady, a nawet pączki. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 49-latkowi łącznie 8 zarzutów, z których 7 dotyczyło kradzieży, a 1 zniszczenia mienia. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za te czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, która w warunkach recydywy może być zwiększona o połowę. 

 

źródło: Policja

mm
pt, 07 października 2022 14:39
Data ostatniej edycji: pt, 07 października 2022 14:54:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę