sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Udane starty nie tylko juniorek

Martyna Krawczyńska i Wiktora Grabowska dobrze zaprezentowały się w VIII Biegu Pamięci Marynarzy I Ułanów Poległych w 1920 roku. Debiutująca na 10 km Martyna z bardzo dobrym czasem zajęła 3 miejsce, a Wiktoria 7 lokatę.

W Susku Starym koło Ostrołęki podczas VIII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów Poległych w 1920 roku Martyna Krawczyńska udanie zadebiutowała na dystansie 10km. Z czasem 37 minut i 31 sekund zawodniczka zajęła trzecie miejsce poprawiając o 7 sekund rekord województwa podlaskiego w kategorii juniorek (U20). To już 6-ty rekord naszego województwa w tym roku ustanowiony przez Martynę.

W tym samym biegu juniorka młodsza Wiktora Grabowska także poprawiła aż o 1 minutę i 11 sekund najlepszy wynik w historii naszego województwa w swojej kategorii. Wiktoria z czasem  42,44 min. zajęła 7-mą lokatę w rywalizacji z dużo starszymi rywalkami. Sylwia Walczak z rekordem życiowym 39,39 min. zajęła 5 miejsce.

- Dobre czasy naszych biegaczek wspartych juniorem młodszym Sierhiejem Lisniczenko (43.11min.) przełożyły się też na sukces drużynowy – cieszy się trener Andrzej Korytkowski. - Ekipa PREFBET-SONAROL zajęła wysokie 4 miejsce w tej klasyfikacji.

Panie oraz Sierhej trenują pod opieką Trenera Andrzeja Korytkowskiego. Wszyscy poza Sylwią są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Mateusz Niemczyk zwyciężył na dystansie 10 kilometrów w XXXII Oskich Biegach-Leśna Za-dyszka.