Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Która pralka Whirlpool ma wymienne łożyska?

Łożyska należą do jednych z najbardziej eksploatowanych części pralki. To właśnie dzięki nim obraca się bęben z praniem. Mimo tego, że łożyska są bardzo wytrzymałe, mogą się zużyć po kilku latach intensywnego działania. Dlatego, wybierając pralkę do domu, warto postawić na model, który ma wymienne łożyska. Dzięki temu nie będziemy musieli wymieniać podzespołu piorącego, lub co gorsze – kupować nowej pralki. Aby ułatwić Wam zakup urządzenia piorącego, postanowiliśmy sprawdzić, która pralka Whirlpool ma wymienne łożyska.

Dlaczego tak ważne jest, aby pralka miała wymienne łożyska?

Łożyska to części mechaniczne, które narażone są na duże przeciążenia. Ze względu na to, że to dzięki nim obraca się bęben, łożyska ciągłe pracują – nie ma znaczenia, czy trwa zwykły program prania, czy też odbywa się wirowanie. W niektórych pralkach łożyska muszą wytrzymywać obroty dochodzące nawet do 1800 obrotów na minutę. Nie ma się zatem, co dziwić, że po kilku latach intensywnej eksploatacji po prostu się zużyją lub zostaną uszkodzone.

Właśnie dlatego tak ważne jest, aby pralka miała wymienne łożyska. Dzięki temu będziemy mogli wymienić tylko jedną część pralki. Wymiana łożysk w pralce na szczęście nie kosztuje fortuny – w zależności od modelu i producenta jest to wydatek od ok. 150 do 300 zł. Nie powinniśmy mieć również problemów ze znalezieniem fachowca, który podejmie się takiej naprawy.

Jeśli w naszej pralce łożyska będą zintegrowane z nierozbieralnym zbiornikiem, wówczas ich wymiana na nowe będzie niemożliwa. Co zrobić w takiej sytuacji? Zazwyczaj konieczne będzie wymienienie całego zespołu piorącego, co w zdecydowanej większości pralki jest nieopłacalne – koszt to ok. 600-800 zł. W grę wchodzi również naprawa pralki, czyli rozcięcie zbiornika i wymiana łożysk, a następnie ponowne uszczelnienie. Taki zabieg jest jednak bardzo ryzykowny, ponieważ już po kilku miesiącach od naprawy pojawia się nieszczelność.

Pralka Whirlpool FFB 8258 BV PL
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/pralka-whirlpool-ffb-8258-bv-pl,168898.html)

8258.jpg

Która pralka Whirlpool ma wymienne łożyska?

Jak sprawdzić, które pralki mają wymienne łożyska? Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście zapoznanie się ze specyfikacją techniczną pralki. Whirlpool jeszcze ułatwił to zadanie użytkownikom, ponieważ jego wszystkie pralki ładowane od góry mają wymienne łożyska. Dodatkowo w wymienne łożyska wyposażone są również pralki ładowane od frontu z serii Supreme Silence. Jeśli jednak w specyfikacji technicznej nie znajdziemy informacji na temat łożyska w pralce, warto skontaktować się bezpośrednio z producentem.

Oto niektóre pralki z wymiennymi łożyskami dostępne w ofercie marki Whirlpool:

  • Pralki ładowane od góry: Whirlpool TDLR 6030L PL/N, Whirlpool TDLRB 7222 BS PL/N, Whirlpool NTDLR 7220SS PL/N, Whirlpool TDLR 6030S PL/N.

  • Pralki ładowane od przodu: Whirlpool W6 W945SB PL, Whirlpool W7X W845WB EE, Whirlpool W7 W945WB PL.

Pralka Whirlpool TDLR 6040 L PL/N
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/pralka-whirlpool-tdlr-6040-l-pln,173538.html)

6040g.jpg

Po czym poznać zużyte łożyska w pralce?

Wiemy już, która pralka Whirlpool ma wymienne łożyska, a skąd będziemy wiedzieć, kiedy należy je wymienić na nowe? Pojawią się pewne objawy, które na szczęście są łatwe do zauważenia.

  • Hałas – pralka zacznie wydawać niepokojące odgłosy, np. zacznie buczeć czy popiskiwać w czasie prania lub wirowania. Hałas przy uszkodzonym łożysku będzie nasilać się z każdym kolejnym praniem.

  • Większe zużycie energii – objawy uszkodzonego łożyska zauważymy też na naszych rachunkach za prąd. Nieprawidłowo działające łożysko sprawi, że silnik będzie potrzebować więcej energii, aby wykonać jeden pełny obrót bębna.

  • Wolniejsze obroty bębna – zatarte łożysko może hamować obroty bębna.

  • Awarie innych podzespołów – zepsute łożysko w pralce może doprowadzić do uszkodzenia kolejnych podzespołów, m.in. silnika napędowego, paska klinowego, układu zawieszania, a nawet samego bębna.

Jeśli zauważmy jakikolwiek z tych objawów w swojej pralce, powinniśmy od razu sprawdzić, czy to uszkodzone łożyska. W jaki sposób? Wystarczy, że obrócimy bęben ręcznie – jeśli usłyszymy głośne dudnienie, będzie to oznaczało uszkodzone łożysko.

Pralka Whirlpool TDLR 6040 L PL/N
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/pralka-whirlpool-tdlr-6040-l-pln,173538.html)

6040.jpg

Gdzie kupić pralkę Whirlpool z wymiennymi łożyskami?

Pralki Whirlpool z wymiennymi dostępne są w ofercie sklepu Max Elektro. Zakupu można dokonać online lub stacjonarnie – w jednym z ponad 430 sklepów zlokalizowanych w dużych i mniejszych miejscowościach w całej Polsce. W regionie Łomży sklepy Max Elektro znajdują się w Zambrowie i Łysych.

tekst płatnyJJS
wt, 04 października 2022 13:17
Data ostatniej edycji: wt, 04 października 2022 13:28:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę