Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Czy pożyczka online na sam dowód jest możliwa?

Pożyczka online na dowód to doskonała opcja dla każdego, kto chce uzyskać zastrzyk gotówki bez zbędnych formalności. Warto dowiedzieć się więcej o tej możliwości!

Pożyczka online na dowód? Tak! Ale…

Firmy pożyczkowe są coraz bardziej elastyczne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów. Jeden z lepszych przykładów to pożyczka online na dowód. To możliwe i jak się okazuje - dostępne prawie dla każdego. Ale po kolei. Sam dokument tożsamości mówi wiele o potencjalnym pożyczkobiorcy, gdyż zawiera podstawowe dane na jego temat. W teorii więc pozwala na zasięgnięcie wszystkich najistotniejszych informacji. Niemniej, firmy pożyczkowe starają się dodatkowo zabezpieczać, minimalizując nadużycia ze strony oszustów. W tym celu potencjalny klient, chcący uzyskać to wsparcie finansowe, musi dodatkowo spełnić kilka warunków. Dowiedz się więcej, klikając w link https://eurocent.pl/pozyczka-na-dowod/

Jakie warunki trzeba spełnić?

Podstawą jest oczywiście potwierdzenie tożsamości, dlatego też firmy pożyczkowe proszą klientów o zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą różnych metod, przykładowo możemy zostać poproszeni o przelew 1 grosza z naszego rachunku bankowego. 

Kolejny ważnym czynnikiem jest uzyskanie przez firmę pożyczkową raportu, który przedstawia jak na dłoni historię spłaty zobowiązań finansowych. Na tej podstawie można ocenić, jak dotychczas pożyczkobiorca radził sobie ze spłatą pożyczek, ale też innych zobowiązań. Takie informacje można znaleźć w Krajowym Rejestrze Długów (KRD) czy Biurze Informacji Kredytowej (BIK). 

Równie istotna jest kwestia dotycząca wieku, a dokładnie jego granicy. Wiadomo, pożyczkobiorca musi być pełnoletni, z tym że dla większości firm 18 lat wystarczy, dla innych potrzeba być trochę starszym i mieć 21 lat. 

Na co uważać?

Wiemy już, że pożyczka online na sam dowód jest możliwa! To doskonała wiadomość dla wielu osób, lecz niech ta łatwość nas nie zwiedzie, bo zawsze trzeba być czujnym, korzystając z takiej oferty. Pożyczkodawca może na przykład chcieć się zabezpieczyć, prosząc o dokonanie zastawu cennego mienia - samochodu, a nawet mieszkania. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno spłacimy pożyczkę na czas, a jak nie - to czy takie ryzyko nam się opłaca? 

Ważną kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę, są też dodatkowe koszty pożyczki. Nim zaciągniemy zobowiązanie, powinniśmy dokładnie omówić z pożyczkodawcą ich wysokość, ale też sposób ich naliczania. To pozwoli nam uniknąć sytuacji, że osoba pożyczająca zarobi na nas bardziej, niż tego oczekiwaliśmy. Pamiętajmy też, by pod żadnym pozorem nie wpłacać żadnych opłat wstępnych czy innych tego rodzaju przed podpisaniem umowy! Wiedzmy też, że nie tylko pożyczkodawca może sprawdzić nasze dane w internecie - my też możemy i powinniśmy to zrobić. Poznajmy jego najważniejsze dane - imię, nazwisko, NIP, numer PESEL, adres działalności. Zajrzyjmy też na listę ostrzeżeń KNF, która jest za darmo dostępna w internecie. Nie zaszkodzi też przejrzeć opinii o pożyczkodawcy w internecie.

Jak widać, pożyczka online na dowód jest jak najbardziej możliwa, ale trzeba też pamiętać, by przed jej zaciągnięciem dowiedzieć się tego, co najcenniejsze o pożyczkodawcy. Równie ważne jest ustalenie zakresu spłaty zobowiązania. 

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę