Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Nagroda za wskazanie kto zniszczył rolnikowi maszynę

Ktoś, pod Śniadowem, w sposób świadomy umieścił na łodygach kukurydzy zawinięty w rękawiczkę metal, który po dostaniu się do sieczkarni, uszkodził maszynę. Straty oszacowano na około 70 tysięcy złotych. Za wskazanie sprawcy nagroda 30 tysięcy złotych.

We wtorek (20.09) podczas koszenia kukurydzy na polu pod Chomentowem niedaleko Śniadowa, doszło do uszkodzenia maszyny rolniczej. Nieznany sprawca zawiesił na kukurydzy metal niewykrywalny przez sieczkarnię, który dostając się do maszyny, uszkodził sieczkarnię. Charakterystyczna gumowa rękawiczka koloru zielonego z metalem w środku podwieszona była na łodydze kukurydzy na wysokości około 1 metra. Dostanie się takiego przedmiotu spowodowało dotkliwe uszkodzenie maszyny, a przewidywany koszt naprawy wynosi około 70 tysięcy złotych. „To bandyctwo” - mówi rolnik. 

Na miejsce wezwano policjantów, ci przyjechali także z psem tropiącym. Okazało się że na polu jest jeszcze więcej pułapek przygotowanych przez przestępcę. Policjanci zabezpieczyli ślady i prowadzą w tej sprawie dochodzenie. 

Zdaniem poszkodowanego takich przykładów chuligaństwa i dewastacji mienia jest więcej w regionie. Zdaniem policji to pierwszy przypadek w tym sezonie w powiecie łomżyńskim. Nie mniej jednak proceder powtarza się co roku. Rolnicy upatrują w tym nieuczciwą walkę z konkurencją. Policja na razie nie ujawnia szczegółów, zasłaniając się toczącym dochodzeniem. 

Poszkodowany wyznaczył 30 tysięcy nagrody temu, który wskaże sprawcę tej dewastacji. Zapewnia anonimowość, a informacje należy przesłać na maila: biurosledcze232@gmail.com.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę