Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Pijani i podpici kierowcy za kółkiem

Od stycznia do połowy sierpnia 125 kierowców pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych przez łomżyńską drogówkę: 79 pijanych kierowców odpowiadało z artykułu 178a par. 1 kodeksu karnego, a 46 podpitych na podstawie kodeksu wykroczeń. Długi weekend sierpniowy powiększył tę liczbę o 24-letniego kierowcę skody, który prowadził auto mając w organizmie prawie 0,7 promila alkoholu.

Na drogach w Łomży i powiecie łomżyńskim policjanci stwierdzili od 12. sierpnia do wczoraj 10 kolizji drogowych. 24-letni kierowca pod wpływem alkoholu został zatrzymany w Nowogrodzie w niedzielną, kiedy wyjeżdżał z terenu imprezy muzycznej. Badanie alkomatem mieszkańca powiatu ostrołęckiego wykazało, że kierował z ok. 0,7 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy.

Brak rozsądku za kółkiem przejawiają nie tylko mazowieccy młodzieńcy. Uprawnienia do jazdy za kierownicą utracił 60-letni kierowca bmw, który przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość w piątkowe popołudnie. Na Szosie Zambrowskiej w Łomży mieszkaniec Warszawy jechał zbyt szybko o 54 kilometry na godzinę. Odmówił przyjęcia mandatu karnego; sprawa trafi do Sądu.

- Od wczesnych godzin rannych na podlaskich drogach trwają kontrolę trzeźwości - we wtorek rano poinformował podinspektor Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Tylko do końca lipca policjanci ujawnili 1 188 kierowców w województwie podlaskim, którzy wsiedli za kierownicę, mimo że byli pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy spowodowali w tym czasie 14 wypadków drogowych, co stanowi 7,4 procent wszystkich wypadków na drogach województwa.
Długi weekend od 12. do 15. sierpnia był tragiczniejszy rok temu:  w 11 wypadkach zabitych było 2 osoby i 11 rannych. Natomiast w tymże okresie 2022 r. doszło do 6 wypadków: 1 zabity, 7 rannych. Porównanie liczby zdarzeń i ofiar z długich weekendów sierpnia nie uwzględniło wpływu alkoholu.

Z ostatniej chwili: we wtorek o godz. 14 dyżurny Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Na DK 61 (trasa krajowa z Łomży w kierunku Ostrołęki) w okolicy Janowa zderzyły się: samochód osobowy i wywrotka. W wyniku wypadku dwie osoby zostały zabrane do szpitala  w Łomży. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Policja prosi o zachowanie ostrożności.

Mirosław R. Derewońko
tel. red . 696 145 146
 

Źródło zdjęcia: Maxim Hopman z Unsplash


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę