Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Udane występny młodych pływaków

W miniony weekend łomżyński Park Wodny był areną zmagań najmłodszych pływaków z roczników 2010 i 2011 rozgrywanych w ramach Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10-11 lat w Pływaniu.

Młodzi zawodnicy UKS Butterfly zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej zarówno 10-cio, jak i 11- to latków. W młodszej kategorii zwyciężył klub Marlin Mława, a w starszej Jagiellonia Swim Białystok. Indywidualnie łomżyński klub zdobył 14 medali, zaś w rywalizacji sztafet - 4. Kornelia Szerszun (11 lat) i Paweł Mitter (11 lat) zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich dziewcząt i chłopców ze swojego rocznika startujących w imprezie (suma wszystkich startów). Kajetan Balkiewicz (11 lat) zajął w tej klasyfikacji III miejsce.

Zawody tej rangi są pierwszym sprawdzianem dla najmłodszej kategorii licencjonowanych zawodników zrzeszonych w klubach pływackich w całej Polsce. Wszystkie konkurencje rozgrywane są w oparciu o te same reguły. Chłopcy i dziewczynki rywalizują na dystansach:

- kategoria 10 lat: 50 m styl dowolny, grzbietowy i klasyczny oraz na 100 m w stylu dowolnym;

- kategoria 11 lat: 50 m styl motylkowy, 100 m styl grzbietowy, klasyczny i dowolny, zmienny oraz 200 m styl dowolny, a także w rywalizacji sztafet, na dystansach: 4x50 w stylu dowolnym i 4 x50 w stylu zmiennym

W imprezie, której współorganizatorami byli m.in. Miasto Łomża i Podlaski Okręgowy Związek Pływacki medalistami łomżyńskiego UKS Butterfly zostali: 

kategoria - 10 lat

- Jakub Janowski - brąz, 50 m styl klasyczny,

- Zuzanna Piaścik - srebro, 50 m styl grzbietowy,

- Ksawery Dużyński - brąz, 50 m styl grzbietowy;

kategoria - 11 lat

- Antonina Szydlik  - srebro, 50 m styl motylkowy,

- Kornelia Szerszun - srebro, 100 m styl grzbietowy i brąz, 100m styl dowolny; 

- Nikola Sołogub - brąz, 200 m styl zmienny; 

- Paweł Mitter złoto, 100 m styl dowolny, złoto 100 m styl grzbietowy, srebro 200 m styl dowolny i srebro 100 m styl klasyczny  

- Kajetan Balkiewicz srebro, 100 m styl grzbietowy i brąz 100 m styl klasyczny; 

- Dawid Domaszewski brąz 200 m styl dowolny

W wyścigach sztafetowych 11-latków:

- złoty medal sztafeta męska: 4 x  50 m dowolny,

- 3 srebrne medale pozostałe sztafety: 4x50 m dowolny dziewczęta i 4 x 50 zmienny chłopcy i dziewczęta,

Młodzi łomżyniacy na co dzień trenują pod opieką trenerów: Katarzyny Aleksandrowicz, Jarosława Szeremeta, Tomasza Drozdowskiego i Bartosza Kutnego.

- Po raz ostatni Łomża była gospodarzem tej rangi zawodów 9 lat temu. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Prezydenta Miasta, Podlaskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz miejscowego MOSiRu udało się zorganizować pływacką imprezę. Dzieci miały okazję „poczuć” prawdziwą rywalizację, gdyż oprawa zawodów nie różniła się znacząco od tych, rozgrywanych na wyższym poziomie zaawansowania, a nawet rywalizacji seniorskiej. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dzięki organizacji tego typu imprezy w Łomży propagujemy pływanie wśród dzieci i młodzieży z naszego miasta i pokazujemy stale rosnącą popularność tej dyscypliny. Liczymy na to, iż z roku na rok takich imprez będzie coraz więcej, gdyż Łomża powoli staje się ważnym punktem na mapie pływackiej naszego regionu – podsumował  Jarosław Szeremet - prezes łomżyńskiego klubu.

Przy okazji zmagań 10,11 - latków, 26 najmłodszych pływaków z łomżyńskiego klubu (rocznik 2013) rywalizowało na basenie. Pomimo młodego wieku, w większości były to dzieci trenujące w UKS Butterfly od co najmniej 2 lat. W pierwszym dniu zawodów do przepłynięcia mieli dystans 25 m, w stylach: dowolnym i grzbietowym. W drugim rywalizowali, w tych samych konkurencjach, ale na dystansie dwukrotnie dłuższym - 50 m. Celem startów, było zapoznanie wyróżniających się 9-latków z zasadami rywalizacji tej rangi zawodów. Już za rok staną, przecież do „poważnej” rywalizacji sportowej. Uzyskane przez nich wyniki były znakomite i z pewnością pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mimo olbrzymiego stresu, wszyscy młodzi zawodnicy ustanowili nowe wspaniałe rekordy życiowe. Najważniejsza jednak były dobra zabawa i wzajemny doping w duchu fairplay.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę