Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: nielegalnie rozlewał alkohol i handlował papierosami

15 tysięcy paczek papierosów i ponad 300 litrów wyrobów alkoholowych znaleźli łomżyńscy policjanci. Były one przechowywane w mieszkaniu obywatela Białorsi przebywającego czasowo w Łomży. Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego jego działalność naraziła skarb państwa na straty w wysokości 50 tysięcy zł. Nielegalny skład papierosów i alkoholu policjanci znaleźli podczas przeszukania mieszkania przy ul Zamiejskiej w Łomzy, które wynajmował 52 letni obywatel Białorusi Paweł W. "Oprócz alkoholu zabezpieczono także, etykietki do butelek, nakrętki, kapslownice i sprzęt do rozlewania alkoholu" mówi nadkomisarz Krzysztof Leończak z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.


Papierosy i część alkoholu pochodziły z przemytu. Część alkoholu była jednak rozlewana do butelek z logo znanych producentów w mieszkaniu przy Zamiejskiej. "Rozlewnia alkoholu odbywało się bez zachowania jakichkolwiek zasad higieny. Zabezpieczony sprzęt był bardzo brudny. Alkohol, który miał trafić na targowiska w Łomzy i powiecie mógł stworzyć zagrożenie dla zdrowia osób, które by go kupiły" dodaje Leończak. Na wielu butelkach były już nawet przyklejone metki z ceną. Zatrzymanemu postawione zostału już zarzuty nrażenia Skarbu Państwa na starty związane z nieopłaceniem podatku akcyzowego i nielegalnego wyrobu i rozlewania napojów alkoholowych. Według dotychcczasowych ustleń policji zatrzymany obywatel Białorusi nie był członkiem zorganizowanej grupy i działał sam.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę