Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Jak odnowić stare meble? Renowacja mebli – poradnik

Jak ze starych mebli zrobić nowe? Dzięki renowacji mebli możesz je jakościowo odnowić i przywrócić im pierwotny wygląd. Takie czynności remontowe wymagają od wykonawcy dużej wiedzy, użycia specjalnych narzędzi i preparatów. Aby jakościowo i skutecznie naprawiać stare meble, trzeba być prawdziwym profesjonalistą.

Renowacja starych mebli – cena

Jaki jest koszt renowacji mebli? To pytanie nie może mieć jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba rozumieć, że nie zdarzają się dwie identyczne renowacje mebli we Wrocławiu, wszak zawsze trzeba oszacować ich stan, w jakim stopniu są uszkodzone stare meble do renowacji, że wymagają restaurowania. Ponadto specjalista weźmie pod uwagę materiały, z których wykonane są meble wewnętrzne oraz ich wygląd. Jeśli mają dużą liczbę różnych zawijasów, rzeźb i wiele małych elementów, to oczywiście wykonawca będzie potrzebował znacznie więcej czasu na wykonanie pracy. Poniżej znajdziesz orientacyjne ceny renowacji różnych mebli, ale pamiętaj, że każdy wykonawca określi cenę na podstawie własnej oceny zakresu prac.

· Komody i kredensy - od 600 do 1700 zł

· Szafy dwudrzwiowe - od 800 do 1700 zł

· Regały - od 400 do 800 zł

· Skrzynie - od 500 do 1000 zł

· Toaletki - od 400 do 1300 zł

· Stoły - od 600 do 2500 zł

· Biurka - od 500 do 1300 zł

· Sekretarki - od 400 do 1300 zł

· Gabloty - od 500 do 1500 zł

· Sofy i kanapy - od 1500 do 3000 zł

· Fotele bez tapicerki - od 550 do 650 zł

· Krzesła bez tapicerki - od 150 do 200 zł

· Taborety bez tapicerki - od 60 do 100 zł

· Taborety tapicerowane - od 100 do 170 zł

· Tapicerka krzeseł lub foteli - od 150 do 700 zł

 

Jakie czynniki wpływają na koszt renowacji starych mebli?

Ostateczny koszt odrestaurowania mebli będzie również zależał od efektu końcowego i naszych oczekiwań. Jeśli chcesz, aby cała praca była wykonywana przy użyciu najdroższych i najwyższej jakości produktów, takich jak najlepsze farby czy szlachetne materiały na tapicerkę, lub zleciłeś wykonanie ręcznie malowanych ozdób, powinieneś spodziewać się znacznie wyższej ceny renowacji. Wszystkie te kwestie należy wcześniej omówić z wykonawcą odnowienia mebli, a on poda Ci ostateczny koszt.

 

Środki do renowacji mebli drewnianych

Jak odnowić stare meble z drzewa? (krzeseł drewnianych, mebli ogrodowych lakierowanych, starych mebli dębowych lub sosnowych itp.) W celu wyeliminowania uporczywej powłoki wygodnie jest zastosować specjalny środek chemiczny zamiast różnego sprzętu mechanicznego. Może to znacząco poprawić wygląd odnowionych starych mebli po renowacji. Są to preparaty, które pomagają usunąć stare powłoki - farby, lakiery, politury z mebli drewnianych, a nawet metalowych.

Jak odnowić stare drewniane meble? Do odnawiania starych mebli drewnianych potrzebny będzie impregnat, który głęboko konserwuje materiał, a także bejca, wosk lub lakier (w zależności od tego, jakiego efektu potrzebujesz). Jeśli Twoje drewniane meble mają ubytki, wystarczy wypełnić je specjalną szpachlą do produktów drewnianych, a następnie pomalować.

 

Gdzie szukać wykonawców do restaurowania mebli?

Jeśli uważasz się za jedną z tych osób, które cenią swój czas, pieniądze i nerwy, to najlepszym i najłatwiejszym sposobem na znalezienie specjalisty od odnawiania starych mebli Lublin będzie dla Ciebie usługa OTOmistrz. Na tej stronie możesz łatwo wybrać profesjonalnego wykonawcę, który zawsze ma dobre pomysły na odnawianie starych mebli krok po kroku, zobaczyć ceny i cenniki oraz poznać wszystkie niuanse usług świadczonych przez wykonawców. Jedną z głównych zalet znalezienia specjalistów do przerabiania starych mebli w domu na stronie OTOmistrz jest profesjonalne i szybkie wykonanie prac w demokratycznej cenie. Specjaliści od renowacji mebli błyskawicznie przekształcą starą komodę, meblościankę, kredens czy stół w nowy.

tekst płatny

 

 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę