Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Pomocni policjanci

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Policjantka, która okazała się być dyplomowanym ratownikiem medycznym, fachowo zajęła się poszkodowanym 13-latkiem, a policjanci z patrolu wodnego pomogli małżeństwu, którym zabrakło paliwa na Narwi. Zwykle piszemy o sankcjach, jakie funkcjonariusze nakładają na obywateli. Tym razem ich „wyciągnięta dłoń” pomogła w odpowiednim momencie.

Miejska Komenda Policji w Łomży chwali się policjantkami z posterunku w Nowogrodzie, które w piątek fachowo udzieliły pomocy medycznej. Dwóch chłopców jechało drogą zbyt blisko siebie i zderzyli się. Jeden nich, 13-latek upadając rozciął sobie głowę. Na takie zdarzenie nadjechały policjantki z Nowogrodu i zareagowały błyskawicznie. Jedna zabezpieczyła teren zdarzenia i wezwała na miejsce medyków oraz kolegów z ruchu drogowego, druga udzieliła chłopcu pierwszej pomocy. Opatrzyła ranę i zajęła się nim do przyjazdu karetki pogotowia. Starszy posterunkowy Monika Balcerzak, bo to ona opatrzyła 13-latka, jest również dyplomowanym ratownikiem medycznym. Ostatecznie po konsultacji medycznej, poszkodowany chłopiec trafił do szpitala. 

Każdy policjant na początku swojej służby przechodzi kurs udzielania pierwszej pomocy. Część z nich przechodzi natomiast bardziej specjalistyczne szkolenia w tym zakresie. 

Innego rodzaju pomocy, także w piątek, udzielili policjanci z patrolu wodnego. Podczas patrolowania Narwi w rejonie miejscowości Czartoria, natrafili na kobietę z mężczyzną na łodzi. Okazało się, że małżeństwu zabrakło paliwa i nie byli w stanie dopłynąć do Nowogrodu. Mundurowi zabrali parę na pokład policyjnej motorówki, a łódź podpięli do swojej i odholowali. 

Służba społeczeństwu bardziej powinna kojarzyć się z pomocą niż z karą.  

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę