Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Policjanci chwalą łomżyńskich taksówkarzy

Główne zdjęcie
Fot. Policja

We środę łomżyńska drogówka wzięła pod lupę taksówki. Policjanci sprawdzali jeżdżące po mieście auta z napisem TAXI, a w efekcie wystawili im dobrą ocenę.

Pod kątem bezpieczeństwa policjanci z drogówki, wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, sprawdzali we środę pojazdy z charakterystyczną lampą TAXI na dachu. Szczegółowo kontrolowano trzeźwość taksówkarzy, dokumenty, zezwolenia i licencje wymagane w przewozie osób. Funkcjonariusze skupiali uwagę także na stanie technicznym i obowiązkowym wyposażeniu taksówek. Układ kierowniczy, hamulcowy czy oświetlenie pojazdu to najważniejsze elementy techniczne mające wpływ na sprawność samochodu na drodze, a w konsekwencji na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
W efekcie tych działań stwierdzono 6 naruszeń związanych ze stanem technicznym pojazdu, choć jak sami policjanci przyznają, były to drobne, niemające wpływu na bezpieczeństwo uchybienia. Chodzi na przykład o odklejającą się w kąciku naklejkę czy nieświęcące fragmentem podświetlenie tablicy.

Żaden z pojazdów nie miał istotnych naruszeń, kierowcy byli trzeźwi więc podróżni, wybierając ten środek transportu mogą czuć się pewnie i bezpiecznie - podsumowują policjanci. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę