Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wpław od plaży miejskiej do bulwaru

Główne zdjęcie
Lucjan "Lucek" Domański

- Woda super, do Nowogrodu mógłbym płynąć – mówi ponad 70-letni Lucjan Domański, który jako jeden z dwunastu przepłynął wpław Narew od plaży do portu, także w ramach świętowania rocznicy Konstytucji 3-go Maja.

Łomżyńskie morsy po raz kolejny zorganizowały dla chętnych imprezę pt. „Wpław od plaży do bulwarów”. Znane w Łomży środowisko morsowe słynie z kreatywności w podejściu do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Narew jest tu częstym punktem odniesienia. Tym razem 9 śmiałków i 3 śmiałczynie zdecydowało się przepłynąć wpław od plaży do portu. Dystans około 850 metrów pokonali w 18 minut i 53 sekundy. Nikt się nie wyrywał, a bezpieczeństwa pilnowali koledzy z łomżyńskiego WOPR-u. 

- Płynie się super. Drugi raz płynę, w tamtym roku, gdy miałem mniej lat, byłem gorzej zmęczony. Dziś mam 70 lat i 4 miesiące i mógłbym tak do Nowogrodu płynąc – mówi na schodkach łomżyńskiego portu z uśmiechem Lucjan Domański, w środowisku znany jako Lucek, który morsuje już 5 sezon. Zdaniem wszystkich płynących warunki były dobre, choć trochę wiatr i prąd wsteczny przeszkadzał.

Aktywne świętowanie to poza uczczeniem ważnej rocznicy daje także własne korzyści.

- Każdy święto można czcić w taki sposób, aby i samemu skorzystać – mówi Wojciech Michalak  prezes ŁSM i radny miejski  -  W takiej kąpieli jest ruch, hartowanie się czyli połączenie kwestii zdrowotnych i patriotycznych – kwituje.

3 maja temperatura wody w Narwi wyniosła 15 stopni, co wszyscy określili jako ciepło. Tomasz Malinowski, prezes łomżyńskiego WOPR-u dodaje, że w takiej temperaturze już można wpuszczać kąpiących się do rzeki. Znakiem tego skończyło się już morsowanie, a zaczęła kąpiel.

 

Foto: Lucjan
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę