Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Długodystansowcy z medalami

Główne zdjęcie
Od lewej: dół Korytkowski Andrzej, Świerdzewski Danian, Mateusiak Radosław, Niemczyk Mateusz, Dąbrowski Przemysław, w góry Nawrat Minika, Wicha Iwona i Walczak Sylwia

Drużyny męska i żeńska KS PREFBET-SONAROL zajęły drugie miejsca w Mistrzostwa Polski PZLA w biegu na 10 000 metrów. To już niemal tradycja imprezy.

Długodystansowcy z łomżyńskiego klubu dwukrotnie stanęli na drugim stopniu podium wywalczając tytuły V-ce Mistrzów Polski na 10 000 metrów. Mistrzostwa odbywały się w minioną sobotę w Międzyrzeczu, woj. lubuskie. Drużyna męska pobiegła w składzie:  Przemysław Dąbrowski, Damian Świerdzewski, Mateusz Niemczyk i Radosław Mateusiak. W żeńskiej reprezentacji wystąpiły: Iwona Wicha, Sylwia Walczak i Monika Nawrat. Do ostatecznej klasyfikacji liczą się najlepsze 3 czasy zawodników z tego samego klubu.

W przypadku mężczyzn indywidulanie najlepiej wypadł Dąbrowski, który z nowym rekordem życiowym 30:04,84 zajął 10 lokatę. Medal Przemysław Dąbrowskiego jest jego 14-tym krążkiem wywalczonym na Mistrzostwach Polski (w tym 11-ty dla Łomży). Wśród pań najlepiej zaprezentowała się zwyciężczyni serii B Iwona Wicha, a jej poprawiony o ponad 3 minuty rekord życiowy pozwolił znaleźć się na 14 miejscu zestawienia.

- Kolejne medale cieszą tym bardziej, że jeszcze miesiąc temu nie mieliśmy skompletowanej drużyny mężczyzn, a kobiety biegały bez czterech najlepszych naszych zawodniczek…. Ważne, że koniec końców skończyło się jak zawsze, czyli medalami – cieszy się prezes Andrzej Korytkowski. - Klub nasz od czasu jak wprowadzono klasyfikację drużynową zawsze przywozi medale w drużynie – dodaje.

W weekend udane starty zanotowały inne zawodniczki Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. Ewa Jagielska zajęła drugie miejsce w DOZ Łódź Maraton (2:46,09), a Monika Bytner-Kwiatkowska na tej samej imprezie, ale biegnąc dystans 10 km, wywalczyła trzecie lokatę z rekordem życiowym 39:59.

 

Foto: Od lewej: dół Korytkowski Andrzej, Świerdzewski Danian, Mateusiak Radosław, Niemczyk Mateusz, Dąbrowski Przemysław, w góry Nawrat Minika, Wicha Iwona i Walczak Sylwia
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę