Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Łomży i Ziemi Łomżyńskiej

Główne zdjęcie
Jarosław Zieliński Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Chyba dotychczas nie docenialiśmy tego, co było nam dane przez ostatnie lata. Byliśmy bezpieczni, żyło się nam coraz lepiej, korzystaliśmy z rozwoju gospodarczego i dóbr cywilizacji, budowaliśmy dobrą przyszłość dla naszych dzieci i wnuków. I nagle, w krótkim czasie, pojawiły się problemy, a nawet nieszczęścia, niczym plagi egipskie. Najpierw pandemia koronawirusa, potem wojna hybrydowa na granicy polsko-białoruskiej, inflacja i dotkliwy wzrost cen, a teraz agresja Rosji na Ukrainę i związane z tym nasze polskie problemy.

Robimy, co można, aby temu wszystkiemu zaradzić. Wszyscy – rząd i całe społeczeństwo, samorządy, instytucje, organizacje społeczne i poszczególni obywatele.

Pomagamy uchodźcom wojennym z Ukrainy, otworzyliśmy przed nimi nasz Kraj, nasze domy i nasze serca. Jesteśmy im wdzięczni, bo oni walczą za wolność swoją i naszą, walczą o  niepodległość Ukrainy, ale i o to, aby nie było wojny w Europie. Obawiamy się o nasze bezpieczeństwo, a dobrze wiemy z nie tak dawnej historii, co oznacza sowiecka czy rosyjska obecność na terytorium Rzeczypospolitej. Pomoc rzeszy uchodźców wymaga wielkiego wysiłku. Trzeba zorganizować im godne warunki pobytu w Polsce, zakwaterowanie, ochronę zdrowia, dostęp do rynku pracy, naukę w szkołach i opiekę socjalną. Polskie państwo i społeczeństwo udziela pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Polska daje wzór postawy Europie i światu. Doceniają to inne państwa i najważniejsi przywódcy, którzy składają wizyty w Polsce, tak jak ostatnio przywódca wolnego świata prezydent USA Joe Biden. W pilnym trybie uchwaliliśmy w Sejmie specjalną ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy, która daje podstawy prawne do skoordynowanych i kompleksowych działań instytucji państwa polskiego w stosunku do szukających u nas schronienia, uciekających przed wojną Ukraińców. Wszyscy niosący im pomoc zasługują na szacunek i wdzięczność.

Wojsko i służby mundurowe chronią polską granicę z Białorusią przed napływem sprowadzonych celowo przez reżim Aleksandra Łukaszenki do wojny hybrydowej z Polską nielegalnych imigrantów. Trwają intensywne prace przy budowie zapory granicznej, która ma ułatwić ochronę naszej granicy, zapewnić bezpieczeństwo i integralność terytorium Rzeczypospolitej. Agresja Rosji na Ukrainę na nowo uświadomiła wszystkim, że polska armia musi być liczniejsza i dobrze wyposażona. Stwarza na to szansę świeżo uchwalona ustawa o  obronie Ojczyzny.

Zniesiona już została większość obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa. Kolejne tarcze antykryzysowe – antycovidowe, antyinflacyjna i antyputinowska – wspierają przedsiębiorców i obywateli wobec trudności gospodarczych, finansowych i  społecznych. Uchwaliliśmy w Sejmie ustawę, która, obok sankcji unijnych, pozwoli na zablokowanie działalności gospodarczej w Polsce służącej wsparciu finansowemu Rosji w jej agresji na Ukrainę oraz wzmocni ochronę polskiego bezpieczeństwa narodowego. Mimo wszystkich kłopotów i zagrożeń staramy się jak najszybciej wrócić do pełnej normalności i żyć tak jak przedtem.

Zbliżające się Święta Wielkanocy wzmacniają te nasze ludzkie pragnienia. Życzę, aby przyniosły one odrodzenie wartości, na których powinien opierać się nasz świat – pokoju, humanizmu, wzajemnego poszanowania ludzi i narodów, bezpieczeństwa, żeby człowiek nie był drugiemu człowiekowi wilkiem, a przyjacielem – w relacjach między państwami, we wspólnotach lokalnych, w rodzinach i pomiędzy ludźmi, wszak dzielimy ze sobą ten sam człowieczy los. Tego nam wszystkim szczególnie dzisiaj potrzeba. Niech nikt nie niszczy agresją i złością piękna świata, który dał nam Bóg.

Życzę radosnych Świąt Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który pokonał śmierć błogosławi nam w naszych zmaganiach ze złem.

Wielkanoc 2022 roku

                                  Z wielkanocnymi życzeniami i                             pozdrowieniami

           Jarosław Zieliński

                    Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę