Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Przemyt w boomboxie

Wzbogacony o przedmioty niedozwolone boombox miał trafić do jednego z więźniów w Czerwonym Borze. Urządzenie grające wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza Służy Więziennej i kontrabanda wyszła na jaw.

List, paczka to potencjalne źródła przemytu telefonów, anabolików czy środków odurzających do zakładu karnego. Skrupulatność, doświadczenie, spostrzegawczość to cechy niezbędne na tym posterunku - mówią funkcjonariusze.  Prześwietlenie pokazuje jedynie zarys zawartości paczki, a zinterpretowanie tego co widoczne na monitorze to już doświadczenie.

Boombox to rodzaj odtwarzacza muzyki czy radia, coś podobnego do starego „jamnika”. Podczas rutynowej kontroli poczty i paczek takie urządzenie wzbudziło podejrzenie kontrolującego funkcjonariusza. Po dokładnych oględzinach okazało się, że deklarowana zawartość - boombox został wzbogacony o dwa telefony komórkowe, dwie karty sim, przewody ładowarkowe oraz ampułki ze sterydami i igły. Te przedmioty są zabronione dla osadzonych w Zakładzie Karnym. Zdaniem funkcjonariuszy kontrabanda, gdyby trafiła do adresata mogłaby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa jednostki umożliwiając więźniom komunikowanie się ze światem zewnętrznym w sposób niekontrolowany. 

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę