Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Luzowanie kwarantanny i od 21 lutego powrót dzieci do szkół

Skrócenie izolacji i likwidację kwarantanny z kontaktu, a od 21. lutego powrót dzieci do nauki stacjonarnej zapowiedzieli na wspólnej konferencji Minister Zdrowia i Minister Edukacji i Nauki. „Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii”- ogłosił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Na dzisiejszej wspólnej konferencji ministrów zdrowia i edukacji padły ważne deklaracje odnośnie dalszego postępowania z pandemia koronawirusa. 

- W lutym wyczerpie się poważne zagrożenie dla systemu ochrony zdrowia i mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne, pełne decyzje dotyczące znoszenia restrykcji, znoszenia różnych regulacji czy wprowadzania regulacji bardziej łagodnych tak, żebyśmy już w wiosnę weszli w normalnym trybie funkcjonowania – ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Poinformował, że od 15 lutego izolacja zostaje skrócona do siedmiu dni. Kwarantanna domownika będzie trwała tyle ile izolacja zakażonego współdomownika. Od przyszłego wtorku Ministerstwo Zdrowia rezygnuje z kwarantanny z kontaktu. Od piątku 11 lutego zniesiona ma zostać kwarantanna przyjazdowa. Utrzymana jest 7-dniowa tylko dla tych spoza strefy Schengen.

Minister Edukacji Przemysław Czarnek ogłosił natomiast od 21 lutego powrót uczniów do nauki stacjonarnej. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę