Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wielu zarządców nieruchomości nie złożyło jeszcze deklaracji w CEEB

Niecałe 20 procent właścicieli i zarządów budynków z Łomży i powiatu łomżyńskiego złożyło deklarację w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Pozostali mają czas do końca czerwca 2022 roku. Musimy zgłosić w centralnej bazie czym grzejemy.

Właściciele i zarządcy domów zobowiązani są do zarejestrowania nieruchomości w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Należy podać w niej źródła ogrzewania nieruchomości. Nie odnosi się to natomiast do mieszkań w blokach. Do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można przesłać dane wypełniając odpowiednie formularz przez internet (zone.gunb.gov.pl). Niedopełnienie obowiązku wiąże się z mandatem, a przy rozstrzygnięciu sądowym nawet 5000-złotową karą. 

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wynika, że w Łomży i powiecie łomżyńskim obowiązek spełniło prawie 18 procent zarządców. Największy odsetek złożonych deklaracji jest w Gminie Przytuły – 34%. Kolejna jest Gmina Zbójna – 24%, Gmina Łomża – 23%, Gmina Śniadowo – 20%, Gmina Piątnica – 18%, Gmina Jedwabne – 17%, Miasto Łomża – 14%, Gmina Nowogród – 12%, Gmina Miastkowo – 12%. Najmniej deklaracji złożono w Gminie Wizna – 7%.

Z zestawienia wynika, że „spisowi” podlega 24 995 nieruchomości z Łomży i powiatu łomżyńskiego, a na razie zgłoszono 4 482 z nich. W mieście Łomża na 6 506 nieruchomości, 944 właściciele dopełnili obowiązku.

Ostateczny czas zgłoszenia użytkowanych budynków mija z końcem czerwca br. W przypadku nowych domów właściciele mają 14 dni od uruchomienia źródła ciepła.

 

Musimy zgłosić w centralnej bazie czym grzejemy


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę