Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Jeden z najlepszych sezonów w historii

Główne zdjęcie
Niemczyk Mateusz, Pogorzelski Rafał, Łobodziński Piotr, na dole Dąbrowski Przemysław i Nowak Jakub

Reprezentanci KS PREFBET-SONAROL w 2021 roku wzięli udział w 110-ciu zawodach zdobywając 12 medali Mistrzostw Polski oraz 1 Puchar Europy. W klubie trenowało 120 osób, w tym troje zawodników otrzymało stypendium ministra edukacji, a siedmiu jest stypendystami miasta Łomży.

Klub Sportowy PREFBET-SONAROL opublikował podsumowanie minionego roku. Klub szczyci się 12-stoma medalami Mistrzostw Polski oraz 1 Pucharem Europy. Na to składa się 5 medali indywidualnych, 4 zdobyte w sztafecie i 4 drużynowe. Najwięcej, po 3 medale zdobyli: Bartosz Jurak, Piotr Łobodziński, Sandra Michalak i Iwona Bernardelli oraz po 2: Piotr Dąbrowski i Ewa Jagielska.
Lekkoatleci KS PREFBET-SONAROL wywalczyli 125 punktów (45% dorobku całej Łomży) we współzawodnictwie „Sport dzieci i młodzieży” i są nieprzerwanie najlepszym klubem sportowym na ziemi łomżyńskiej od 15-tu lat – podkreśla prezes Andrzej Korytkowski. Najwięcej punktów zdobyli: Rafał Pogorzelski -18, Przemysław Łyskawy -16, Dawid Likwiarz -13,75 i Piotr Dąbrowski -11,75 pkt.

W 2021 roku w klubie pod okiem 8-miu trenerów ćwiczyło 120 zawodników. Klub zorganizował 8 zgrupowań: w Szklarskiej Porębie, Spale, Monte Gordo (Portugalia) i Livigno (Włochy). Zawodnicy wystartowali w 110-ciu imprezach lekkoatletycznych w 67 miejscowościach w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Czechy, Hiszpania i Niemcy). Trener i prezes Andrzej Korytkowski wylicza, że przekłada się to na to ponad 300 osobostartów. Reprezentanci KS PREFBET-SONAROL na podium stawali 120 razy, z czego 65 na najwyższym stopniu.

Klub szczyci się 3. stypendystami ministra edukacji i  7. stypendystami miasta Łomży. 

- Bardzo chciałbym podziękować w imieniu dzieciaków jak i zarządu klubu wszystkim, którzy nas wspierali, a przede wszystkim wieloletniemu sponsorowi  PPB PREFBET Śniadowo oraz nowo pozyskanemu SONAROL Sp. J. Najda. Serdecznie dziękujemy bo to dzięki Wam mogliśmy uzyskać te wspaniałe wyniki, móc spełniać swoje pasje a oprócz udziału w zawodach i zgrupowaniach również zakupić sprzęt sportowy wysokiej marki – napisał w komunikacie prezes Klubu Andrzej Korytkowski.

Prezes w przesłanej informacji wyjaśnia, że „ze względu na podział klubu i rozpoczęcie działalności pod nową nazwą, nie występowaliśmy do miasta Łomża o dotacje i cały 2021 rok działaliśmy tylko z pieniędzy sponsorskich uzyskując jeden z 3 najlepszych sezonów w 22-letniej historii….”

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę