Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Zmiany w rozkładzie MPK

W związku ze zmiennym obłożeniem pasażerami kursów autobusowych, MPK w Łomży, od 1 lutego 2022 roku, wprowadza korektę w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Niektóre z linii zostaną zawieszone, inne zmiany dotkną minimalnie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży informuje o korekcie w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ma to związek ze znikomym obłożeniem niektórych kursów. Jak dowiadujemy się w łomżyńskim MPK, aby nie wozić powietrza, prowadzony jest w miarę ciągle na wszystkich liniach monitoring kursów. Prowadzą go pracownicy, którzy wyrywkowo sprawdzają linie i kursy, a także kierowcy w karcie drogowej wpisują swoje uwagi m.in. odnośnie ilości pasażerów. W październiku - listopadzie przeprowadzono bieżącą analizę napełnień pasażerów, która miała wykazać gdzie jeżdżą puste autobusy. Na początku 2022 roku ponownie przeprowadzono analizę tych danych, która zaowocowała zmianami w rozkładzie jazdy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży informuje, że zmiany dotkną kursy:

  • w dni powszednie - linie: 1, 6, 14, 18,
  • w sobotę, niedzielę i święta - linie: 1, 3, 5, 8, 10.

W linii nr 1 korekta dotyczy dwóch kursów. W nowym rozkładzie linia nr 6 będzie jeździła tylko w czasie, kiedy będą pracowały szkoły. Linia nr 14, którą uruchomiono pilotażowo, nie zyskała zainteresowania mieszkańców. Także linia nr 18 zostaje zawieszona. W przypadku linii 3 i 5 po jednym porannym kursie znika z rozkładu. W przypadku linii 8 i 10 korekcie ulegają niektóre godziny. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę