Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Policjanci szkolą żołnierzy z posługiwania się tarczą

Jak zachować się, gdy tłum atakuje kamieniami, jak używać tarczy czy jak poprawnie działać w pododdziale zwartym. Między innymi takich działań uczyli się żołnierze z 18 Pułku Logistycznego z Łomży, a szkolenie prowadzili policjanci z Łomży i instruktorzy z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

Komenda Miejska Policji informuje w komunikacie o przeprowadzonym szkoleniu żołnierzy z 18 Pułku Logistycznego z Łomży. „Żołnierze mogli między innymi zapoznać się, jak działać w policyjnym pododdziale zwartym, jak chronić się przed lecącymi kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Ponadto dowiedzieli się jak używać tarcz, tworzyć kordony, czy też jak powinna wyglądać poprawna i skuteczna tyraliera. Żołnierze mogli w sposób praktyczny przećwiczyć ugrupowania i szyki policyjne stosowane podczas różnego rodzaju działań policyjnych i zabezpieczeń” - czytamy w komunikacie. 

Czy to oznacza rozszerzenie zakresu działań łomżyńskiej jednostki?

- To nie jest nic nadzwyczajnego – wyjaśnia major Daniel Mazur z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego  i podkreśla, że to element szkolenia. - Żołnierz jest dyspozycyjny i musi realizować różne zadania. Może być wysłany na różne misje, a każda z nich ma swoja specyfikę - tłumaczy. - Żołnierz cały czas się szkoli, by być przygotowanym do zadań, które mogą być mu postawione.

fot. Policja

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę