Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Nadciąga wichura

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W nocy nad region nadciągnie silny wiatr. Jak prognozuje IMGW w porywach lokalnie może osiągać nawet 100 km/h. Wydano ostrzeżenie, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS z alertem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia, w którym prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Lokalnie może osiągać nawet do 100 km/h. Wiatr wiał będzie z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są jutro, w piątek 14.01 zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do godziny 18. w piątek, 14 stycznia 2022 roku. 

Drugi stopień zjawiska wiąże się z „wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności – czytamy w wyjaśnieniu stopni ostrzeżeń. - Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych”. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało SMS-y z ostrzeżeniem o silnym wietrze, którego należy spodziewać się w nocy i jutro. „Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy” - czytamy w SMS-ie. Komunikat został rozesłany do odbiorców na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz części pomorskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego, w tym powiatu łomżyńskiego.  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę