Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Wniosek o odwołanie Andrzeja Grzymały, wiceprzewodniczącego Rady Miasta

Główne zdjęcie
Radny Andrzej Grzymała

Sześciu radnych podpisało wniosek o odwołanie Andrzeja Grzymały z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Głosowanie ma odbyć się na najbliższej sesji, która odbędzie się 19 stycznia 2022 roku.

Andrzej Grzymała, z Klubu Radnych Mariusza Chrzanowskiego, funkcję sprawuje od grudnia 2018 roku. Jest drugim wiceprzewodniczącym obok Macieja Borysewicza z Klubu Koalicji Obywatelskiej. Wnioskodawcy z Klubu PiS i Przyjaznej Łomży odwołanie uzasadniają bardzo trudną sytuacją finansową Miasta, a zwolnione miejsce ma pozostać nieobsadzone.  

- Nie wpłynie to w żaden sposób na funkcjonowanie Rady Miasta – wyjaśnia radny Dariusz Domasiwicz, jeden z wnioskodawców - ale to sygnał do mieszkańców, że liczymy każdą złotówkę, którą możemy oszczędzić.

Przypomnijmy, 29 grudnia 2021 roku Rada Miasta, przy sprzeciwie radnych prezydenckich, obniżyła i spłaszczyła diety. Za takim rozwiązaniem głosowało 12 radnych z Klubu PiS i Przyjaznej Łomży, niezależny Artur Nadolny i Piotr Serdyński z PO. W efekcie, jak szacuje Domasiewicz, Miasto Łomża na obsłudze rady zaoszczędzi ponad 100 tys. zł.

 

Radni obniżyli sobie diety


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę