Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Prezydent zapowiedział "zwężenie" ul. Sikorskiego

Zainstalowanie „elastycznych słupków drogowych” na ul. Sikorskiego zapowiedział wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki. Chodzi o odcinek przed przejściem dla pieszych na wysokości ul. Pana Tadeusza.

Takie rozwiązanie znalazł Ratusz na interpelację radnego Tadeusza Kowalewskiego z 10 listopada 2021 roku. „W związku z powtarzającymi się kolizjami pieszych, rowerzystów z pojazdami mechanicznymi na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Pana Tadeusza” radny prosił prezydenta miasta o „przeanalizowanie zasad bezpieczeństwa w tym miejscu”. Sugerował w interpelacji wprowadzenie barierek wymijających dla pieszych, instalację sygnalizacji świetlnej lub ostrzegającej. 

W odpowiedzi podpisanej przez wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego czytamy, że „w ocenie zarządcy drogi zastosowanie sygnalizacji świetlnej dla pieszych byłoby najlepszym sposobem na poprawę ruchu rowerowego i pieszego”. Wiceprezydent przyznaje jednak, że ze względu na nie ujęcie tego w budżecie, nie można tego zrealizować. Podpowiada jednocześnie, aby zgłosić „światła” do budżetu obywatelskiego.

Aby jednak spełnić oczekiwania mieszkańców i w trosce o ich bezpieczeństwo w ciągu ulicy Sikorskiego wiceprezydent Andrzej Garlicki decyduje zainstalować „elastyczne słupki drogowe rozdzielające pasy ruchu”. „Celem tego rozwiązania jest zwężenie każdego pasa ruchu do minimalnej dozwolonej dla klasy drogi szerokości - czytamy odpowiedzi udzielonej radnemu Kowalewskiemu. - Wyżej wymienione słupki drogowe będą ostrzegać kierowców , że zbliżają się do przejścia dla pieszych i wymuszą na kierujących wolniejszą i ostrożniejszą jazdę przed pasami oraz uniemożliwią wyprzedzanie” i do odpowiedzi Ratusz załączył zdjęcie rozwiązania z Krakowa.

krak.JPG

Na razie nie wiadomo kiedy to się stanie. Do wiosny raczej trudno spodziewać się realizacji.

 

Czy potrzebne barierki wymijające przy ul. Sikorskiego?

Foto:
Foto: Rozwiązanie z Krakowa, które znalazło się przy odpowiedzi na interpelację

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę