Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Czym jest i kiedy może się przydać szafa chłodnicza przeszklona?

Zastosowanie szaf chłodniczych przeszklonych jest tak duże, że możemy spotkać je w wielu miejscach, czego często nie jesteśmy nawet świadomi. Ich obecność jest niezwykle ważna szczególnie tam, gdzie niezbędne jest przechowywanie żywności w odpowiednio niskiej temperaturze. Czym dokładnie są przeszklone szafy chłodnicze? Kiedy i gdzie ich obecność jest konieczna? Podpowiadamy!

Szafa chłodnicza przeszklona — co to jest?

Przeważnie o sporych wymiarach i dużej pojemności, z jednymi lub dwoma przeszklonymi drzwiczkami i systemem chłodzenia w okolicy od +1 do +10 st. C — tak w skrócie opisać można każdą przeszkloną szafę chłodniczą. Nie są to jednak jej jedyne cechy, a tylko te najbardziej powierzchowne. Czym więc dokładnie są te sprzęty?

Szafa chłodnicza przeszklona to urządzenie wielkogabarytowe, które służy do przechowywania żywności w niskich, zapewniających jej dłuższą świeżość temperaturach. Jest to możliwe dzięki chłodzeniu grawitacyjnemu, z jakiego korzystają tego typu sprzęty. W ich wnętrzu możliwe jest przechowywanie niemal wszystkiego — od warzyw i owoców, poprzez różnego typu gotowe posiłki, do napojów i alkoholi. To sprawia, że są wykorzystywane w wielu punktach, a przeszklone modele zapewniają dodatkową funkcję, jaką jest ekspozycja umieszczonych w ich wnętrzu produktów. 

Zdjęcie 2.jpg

Gdzie potrzebna będzie szafa chłodnicza przeszklona?

Otworzenie lokalu gastronomicznego wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na przechowywanie i obróbkę produktów żywnościowych. Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez kuchenki czy piekarnika, lecz z ich wyborem możemy sobie z łatwością poradzić, ponieważ mamy z nimi styczność także w życiu prywatnym. Więcej trudu może sprawić wybór profesjonalnej szafy chłodniczej, która także będzie niezbędnym elementem kuchni gastronomicznej.

Dlaczego będzie ona tak ważna? Szafa chłodnicza pozwoli na przechowywanie kupionych towarów przed przygotowaniem ich do podania. W kuchni gastronomicznej musi się bowiem znaleźć miejsce na świeże mięso, które będzie za kilka godzin serwowane w formie obiadu, czy świeże warzywa na popularną w danym lokalu sałatkę. Przeszklona szafa nie tylko zapewni im odpowiednie warunki, ale także ułatwi ich szybkie znalezienie.

Każda branża, w której niezbędne jest przechowywanie żywności w odpowiednich warunkach, potrzebuje właściwie dobranego sprzętu pod postacią szafy chłodniczej. Modele przeszklone mogą posłużyć w kuchni gastronomicznej, ale równie dobrze sprawdzają się za ladą baru czy jadłodajni. Wykorzystywanie ich w takich miejscach pozwala na ekspozycję dostępnego towaru, dzięki czemu potencjalny klient od razu widzi, co otrzyma w danym miejscu. Z tego samego powodu takie modele wykorzystywane są również w sklepach spożywczych, a nawet cukierniach.

Jak wybrać odpowiednią przeszkloną szafę chłodniczą?

Przy doborze szafy chłodniczej należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, dzięki którym zakup właściwego modelu będzie prostszy. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, jakie dokładnie będzie jej przeznaczenie. Czy będzie stała na zapleczu, czy na widoku gości? Jeśli na sali, warto zadbać o wybór równie praktyczny, co estetyczny.

Ważna jest również sama pojemność, którą należy dostosować do ilości jedzenia czy napoi, jakie zamierzamy w niej przechowywać. Przy tym nie możemy zapomnieć o wymiarach dostosowanych do możliwości danej przestrzeni, w której będzie stała szafa chłodnicza. Warto zadbać także o odpowiednią do swoich potrzeb ilość drzwi oraz sposób ich otwierania.

Przeszklone szafy chłodnicze są odpowiedzią na różne potrzeby lokali gastronomicznych czy sklepów. Pamiętajmy o właściwym doborze ich do własnych potrzeb i oczekiwań, a będą najpraktyczniejszym elementem wyposażenia.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę