Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Pochmurny początek 2022 roku

Weekend będzie pochmurny z opadami deszczu i mżawki, ale ciepły. Miejscami na północy i krańcach południowych opady mogą być intensywne. W nocy i w dzień na termometrze temperatury dodatnie; w nocy najchłodniej około 0°C, a w dzień najcieplej około 5°C. Zachodni wiatr okresami będzie porywisty, szczególnie nad morzem i w górach.

W piątek, ostatniego dnia 2021 roku Polska jest w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu ciepłego, związanego z ośrodkiem, który znad Wysp Brytyjskich przemieszcza się nad Danię. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie spada. W północno-wschodniej części kraju zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, zwłaszcza po południu i wieczorem. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, od godzin okołopołudniowych okresami porywisty, południowo-zachodni oraz zachodni. 

W sobotę Polska znajdzie się już w strefie przemieszczającego się z północy na południe frontu chłodnego. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. IMGW przewiduje wzrost ciśnienia. Nadal w regionie spodziewać się należy zachmurzenia dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień około 5-6°C, a w nocy nawet poniżej zera. Wiatr umiarkowany i dość silny, na północnym zachodzie regionu także silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h, zwłaszcza przed południem, stopniowo słabnący do umiarkowanego, północno-zachodni. 

W niedzielę Polska będzie na skraju niżu z ośrodkami głównymi na północ od Wysp Brytyjskich. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, któremu towarzyszyć będzie spadek ciśnienia. IMGW prognozuje zachmurzenie duże, ale z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę