Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Łomżyński wigilijny stół dla potrzebujących w autobusach MPK

Kolejny rok nie będzie miejskiej wigilii. Na szczęście nie zapomniano o najbardziej potrzebujących i podobnie jak w roku ubiegłym, w wigilię, w trzech punktach miasta łomżyński wigilijny stół na kółkach, będzie dzielił się świątecznymi potrawami.

W wigilię 24. grudnia 2021 roku na placu Niepodległości, na parkingu przy Parku Wodnym (ul. Wyszyńskiego) i na pętli MPK przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Studenckiej, autobusy MPK załadowane pierogami, kapustą z grzybami, kluskami z makiem, pasztecikami i słodyczami, będą od godz. 9.00 do 12.00 rozdawać świąteczne potrawy. 

Przygotowano ponad 2 tysiące pierogów, po tysiąc porcji z kapusty z grzybami i pasztecików. Nie zabraknie także tradycyjnych klusek z makiem, makowca, czy słodyczy. Przez cały czas z głośników autobusowych posłuchać będzie można tradycyjnych kolęd. 

- Każdy, kto potrzebuje pomocy żywnościowej w tym czasie będzie mógł ją otrzymać w wigilijnym autobusie – zapewnia Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

O godz. 9.00 na placu Niepodległości, harcerze z łomżyńskiego hufca przekazywać będą Betlejemskie Światło Pokoju - Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego. 

„Każdy kto zgłosi się po żywnościową pomoc otrzyma poporcjowane i umieszczone w pojemnikach jednorazowych i torbach artykuły spożywcze. Wydawać je będą: pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży oraz żołnierze 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego” – informują organizatorzy, czyli Urząd Miejski w Łomży, Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. 

Potrawy tradycyjnie zostały przygotowane przez łomżyńskie jednostki, czyli Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, bursy nr 1, 2 i 3 oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę