Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Katastrofa ekologiczna? Zamknięte centrum Łomży!

Główne zdjęcie
zaczyna się polerka drogi

Co najmniej kilkadziesiąt (a być może nawet kilkaset) litrów oleju, prawdopodobnie opałowego, wylało się na jezdnie ulic Giełczyńskiej i Rządowej w centrum Łomży. Plama oleju ma około kilometr długości. Strażacy i policjanci zamknęli ruch w centrum Łomży. Rządowa i Giełczyńska będą zamknięte przez kilka godzin. Strażacy nie mogą zmyć oleju w obawie przed przedostaniem się substancji do studzienek kanalizacyjnych i skażenia środowiska.

Póki co najprawdopodobniej nie doszło do skażenia środowiska. Jednak istnieje obawa przed przedostaniem się substancji do kanalizacji. Właśnie zaczął padać deszczy, który może zmyć olej z jezdni... i w ten sposób zanieczyścić nawet Narew.

Po konsultacjach strażaków, drogowców i przedstawicieli z ochrony środowiska uzgodniono, że plama oleju na całej długości zostanie posypana piaskiem... Ratownicy liczą, że substancja wsiąknie w niego, a następnie będzie możliwość zebrania piasku wraz z zanieczyszczeniem...

Plama oleju, szeroka miejscami na ponad metr, sięga od skrzyżowania ulic Giełczyńskiej i Dwornej aż do ronda na placu Kościuszki.

* * *
Tłustą plamę oleju z ulic Łomży udało się usunąć dopiero około godziny 22.00. Służby miejskie rozsypały na ulicach Giełczyńskiej, Starym Rynku i Rzadowej kilkadziesiąt ton piasku.
Foto: zaczyna się polerka drogi
Foto: policjanci blokują centrum Łomży
Foto: worki z piaskiem zabezpieczają studzienki
Foto:
Foto: służby drogowe rozsypują żwir
Foto: służby drogowe rozsypują żwir
Foto: samo centrum, dookoła czuć ropę
Foto: gruba warstwa piasku
Foto: można się w ropie przeglądać
Foto: dookoła czuć ropę, ale lepiej sprawdzić to dotykiem
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę