Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Jeszcze nie medale, ale życiówki

Łomżyńscy pływacy startujący w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich nie zdobyli medali, ale poprawili swoje rekordy życiowe. „To zaowocuje kolejnymi sukcesami” - podsumowuje Jarosław Szeremet z UKS Butterfly w Łomży.

W niedzielę zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. Zawody rozgrywane były w dniach 17-19.12.2021 w Olsztynie. W rywalizacji udział wzięło 571  najlepszych pływaków z 156 polskich klubów. Województwo podlaskie reprezentowało dziesięcioro 14-latków z 5 podlaskich klubów, w tym 3 zawodników UKS Butterfly z Łomży. Ignacy Balkiewicz, Miłosz Parzych i Szymon Pachucki co prawda nie zdobyli medali, ale każdy z nich poprawił dotychczasowe swoje osiągnięcia. Jarosław Szeremet, prezes UKS Butterfly, chwali podopiecznych trenera Tomasza Drozdowskiego za dobrze przepracowany okres przygotowawczy. „Każdy start zakończył się ustanowieniem nowych rekordów życiowych” - czytamy w nadesłanym komunikacie.

- Serdecznie gratulujemy naszym pływakom i trenerowi wytrwałości i udanych występów na tak ważnej imprezie. Niemały stres towarzyszący występom wzbogacił ich o nowe doświadczenia, które na pewno zaowocują kolejnymi sukcesami – pisze prezes UKS Butterfly.

Wyniki:

Ignacy Balkiewicz na dystansie 

200 m. stylem dowolnym uzyskał czas 2:10.08, lepiej o ponad 2 sekundy od swojego poprzedniego rekordu; 

400 m. stylem dowolnym uzyskał czas 4:37.22 znów poprawiając życiówkę o 2 sekundy;

100 m. stylem dowolnym 59,76 poprawił życiówkę o 0,5 sekundy. 

Natomiast na najbardziej wymagającym dystansie

1500 m. stylem dowolnym uzyskał czas 18:32,84 poprawiając życiówkę o 40 sekund dołączając tym samym, na 16 miejscu, do grona najlepszych pływaków w Polsce na tym dystansie.

Miłosz Parzych na dystansie

50 m. stylem klasycznym uzyskał czas 32.94 poprawiając życiówkę o 1 sekundę;

50 m. stylem grzbietowym, poprawiając swój rekord życiowy o prawie sekundę i osiągając czas poniżej 30 sekund (29,57) dołączył do grona 20 najlepszych grzbiecistów w kraju;

100 m. stylem zmiennym także ustanowił nowy rekord uzyskując czas 1:06.04.

 

Szymon Pachucki na dystansie

50 m. stylem grzbietowym uzyskał czas 32,57, lepszy o 0,5 sekundy od swojego rekordu;

100 m. stylem grzbietowym popłynął w czasie 1:10,57 lepiej o 1 sekundę od swojego poprzedniego rekordu.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę