Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Wraca sprawa powołania posła Kołakowskiego na wiceministra

Główne zdjęcie
Poseł Lech Kołakowski premier Mateusz Morawiecki

„Poseł Lech Kołakowski z końcem listopada odchodzi ze stanowiska doradcy zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego” - takie ustalenia publikuje Gazeta.pl. Łomżyński poseł miałby objąć stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa.

Poseł Lech Kołakowski, mimo że w listopadzie 2020 roku odszedł z PiS, to jego osoba od zawsze związana jest z braćmi Kaczyńskimi. Jarosław Kaczyński, podczas zwołanej konferencji w sprawie wstąpienia Kołakowskiego do Partii Republikańskiej, podkreślał przeszło 30-letnią z nim znajomość.

- My z Panem posłem, kolegą Lechem, znamy się już dobrze przeszło 30 lat i przez cały czas szliśmy razem – mówił 1. lipca 2021 roku. Na tej samej konferencji prezes Kaczyński chwalił Go za rolnicze postulaty.

- Zabiegał o pewne sprawy dla polskiego rolnictwa, my postanowiliśmy, że te postulaty są naprawdę warte nie tylko zastanowienia, ale także przyjęcia – dodawał przyjmując łomżyńskiego parlamentarzystę do klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

Od lipca Lech Kołakowski doradzał zarządowi rządowego Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Kołakowskiemu po głosowaniu przeciw „tzw. Piątce Kaczyńskiego” dziękowali także rolnicy, doceniając Jego odwagę i wsparcie.

W tym czasie Kołakowski pojawiał sie w mediach ogólnopolskich w wielu kontekstach, począwszy od wynagrodzenia, jakie miał pobierać w banku, do opisywania autorskiego programu Pakietu Rolnego. 

Poseł Lech Kołakowski jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi i przewodniczącym podkomisji stałej ds. sprzedaży bezpośredniej oraz handlu detalicznego wytworzonych w gospodarstwach rolnych. 

Teraz Gazeta.pl podaje, że dotarła do informacji wedle których, Lech Kołakowski miałby zasiąść w ławach rządowych jako wiceminister rolnictwa. Takie „rewelacje” padały już wielokrotnie. Gazeta.pl informuje, że poseł pracuje w BGK do końca listopada i od 1. grudnia mógłby takie stanowisko zająć. Jak będzie dowiemy się już niedługo. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę