Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Co z drogą Łomża - Śniadowo

Wójtowie i burmistrzowie powiatu łomżyńskiego nie zgadzają się na pominięcie drogi wojewódzkiej 677 w Wojewódzkim Planie transportowym Województwa Podlaskiego na lata 2021-2027. W opublikowanym komunikacie czytamy, że „wśród dróg wojewódzkich do modernizacji brakuje wzmianki o DW 677 Łomża – Śniadowo”.

W miniony piątek wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu łomżyńskiego spotkali się na konwencie w Gminie Łomża. Wśród poruszanych spraw dyskutowano o Wojewódzkim Planie Transportowym Województwa Podlaskiego na lata 2021-2027 (z perspektywą do 2030). Samorządowcy zwrócili uwagę, że w dokumencie, wśród dróg wojewódzkich do modernizacji brakuje wzmianki o DW 677 Łomża – Śniadowo. W zapisach planu brakuje również uwzględnienia planów budowy linii kolejowej w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Zdaniem Wójta Gminy Łomża i włodarzy obecnych na konwencie niekorzystne dla mieszkańców regionu, ale i władz województwa podlaskiego będą zmiany związane z planowanym przez GDDKiA pozbawienie drogi DK 61 na odcinku Łomża – Ostrołęka statutu drogi krajowej. Budowana S61 Łomża – Ostrów Mazowiecka nie zastępuje odcinka DK61 Łomża – Ostrołęka. Władze województwa podlaskiego – we współpracy z władzami woj. mazowieckiego - winny podjąć lobbing na rzecz działań, aby zachować dotychczasowy statut tego odcinka drogi.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę