Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

7 letnie dziecko wychodzące ze szkoły potrącone przez samochód w Wiźnie

Do zdarzenia doszło przed Szkołą Podstawową w Wiźnie. Dziecko zostało potrącone na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak wynika z ustaleń policji nie była to jednak wina kierowcy. 7 letni uczeń wybiegł wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierowca samochodu był trzeźwy. W wyniku wypadku dziecko ma złamaną rękę. Podczas badań lekarskich nie stwierdzono innych obrażeń, dlatego siedmiolatek już z gipsem na ręku wrócił do domu. "Podobne zachowania dzieci wynikają z braku edukacji" - twierdzi Ewelina Poniat z łomżyńskiej policji.

"Dzieci wracjące ze szkoły są najbardziej narażone na niebzezpieczeństwo. Często niewiedza dzieci to, że nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie im grożą, może doprowadzić do tragedii". Uczniowie szkół podstawowych często nie wiedzą jak mają się zachowywać na drodze, żeby uniknąć niebezpieczeństw. "Rodzice nie przekazują im podstawowych zasad zachowania na drodze"- mówi Piotr Góralczyk z łomżyńskiej drogówki. "Pieszy musi dokładnie zorientować się czy ma możliwość wejścia na przejście dla pieszych. Niestety najczęściej dzieci nie rozglądają się i wbiegają albo wchodzą prosto pod jadący samochód". Bardzo często rodzice zapominają także że dzieci, ktróe nie skończyły jeszcze 15 lat muszą mieć na ubraniu albo plecaku elementy odblaskowe. Obowiązek ten jest bardzo istotny zwłaszcza teraz, kiedy zmrok zapada bardzo wcześnie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę