Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Prawie 100% podwyżki wynagrodzenia dla Chrzanowskiego

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dostanie prawie 100-procentową podwyżkę wynagrodzenia. Odpowiedni wniosek znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji.

Na listopadowej sesji Rady Miasta radcy zajmą się podwyżką wynagrodzenia prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Obecne pobory prezydenta 9 940,0 + za wysługę lat, Rada Miasta ustaliła w listopadzie 2018 roku. Jak czytamy w uzasadnieniu „zmiana podyktowana jest koniecznością dostosowania wynagrodzenia Prezydenta Miasta Łomża do aktualnego stanu prawnego”. Ma to związek z wrześniową zmianą ustawy o wynagrodzeniu osób sprawujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw. 

Ustawa wprowadza widełki nowych wynagrodzeń samorządowców. Jak wynika z załączonego projektu uchwały, w Łomży prezydent Chrzanowski ma otrzymać maksymalnie wysoką stawkę czyli podwyżkę o 98%. Nowe wynagrodzenie 19 670 zł ma obowiązywać od 1 sierpnia 2021 roku, czyli Prezydent otrzyma wyrównanie. 

Wliczony dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 11% (1  184,70 zł) ma wzrastać o 1% z każdym kolejnym rokiem, do osiągnięcia maksymalnego 20% wynagrodzenia zasadniczego.

Oczywiście ostateczna skala podwyżki zależeć będzie od głosowania Rady Miasta. Do tej pory jednak, większość prezydencka trzyma się mocno i raczej należy się spodziewać przyjęcia uchwały.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę