Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Idzie chłód, bądźmy czujni i wrażliwi

Główne zdjęcie
Fot. policja

Przed nami kolejne spadki temperatury. Komenda Miejska Policji przypomina, że może to doprowadzić do utraty zdrowia i życia, szczególnie osoby bezdomne, dlatego przypomina o możliwości zgłaszania potrzebujących poprzez Krajową Mapę Zagrożeń.

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. Niskie temperatury mogą narazić te osoby na utratę zdrowia, a nawet życia – czytamy w komunikacie policji. Każda osoba, która wie o ludziach chowających się przed mrozem w opuszczonych miejscach czy  pijanych leżących gdzieś na ulicy powinna zgłaszać takie przypadki mundurowym. Można zrobić to telefonicznie lub poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po wybraniu odpowiedniej zakładki wybrać np. „osobę bezdomną wymagającą pomocy” czy „żebractwo”. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację – informują policjanci. 

Dzielnicowi odwiedzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na niezabezpieczone pustostany oraz altanki działkowe i wiaty śmietnikowe. Sprawdzają także wszelkie sygnały od mieszkańców. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane będą nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Osobom bezdomnym oferowana będzie pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, może to być chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek, czy bezpiecznie spędzić noc. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę