Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Oddział GDDKiA w Białymstoku opracowuje koncepcję wybudowania "węzła Rutki"

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Białostocki oddział GDDKiA opracowuje koncepcję wybudowania "węzła Rutki" w przebiegu drogi szybkiego ruchu S8.

To efekt wieloletnich zabiegów mieszkańców gminy i oficjalnego zapytania posła Kazimierza Gwiazdowskiego skierowanego do Ministra Infrastruktury. Poseł zasugerował, że możliwe byłoby stworzenie węzła przynajmniej dla jednego kierunku ruchu, z wykorzystaniem istniejącego już wiaduktu nad drogą ekspresową.

W odpowiedzi, przekazanej za pośrednictwem Marszałek Sejmu, ministerstwo wskazało liczne problemy z tym związane, nie odrzuciło jednak samego pomysłu. Teraz opracowaniem koncepcji takiego rozwiązania zajmuje się GDDKiA, a po jej analizie możliwości oraz kosztów realizacji, Minister Infrastruktury podejmie ostateczną decyzję.

Od pięciu lat – od oddania tego odcinka S8 – mieszkańcy Rutek, chcąc wyjechać na"„ósemkę” muszą korzystać z oddalonych o kilka kilometrów węzłów w Kołakach Kościelnych lub Mężeninie, mimo że trasa szybkiego ruchu przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie ich miejscowości.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę