Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Konsultacje kolei w Piątnicy odbędą się, a w Łomży odwołane

Zaplanowane na dziś konsultacje w sprawie przebiegu linii kolejowej CPK Ostrołęka – Łomża - Giżycko w Łomży się nie odbędą. W Piątnicy zgodnie z planem, o godz. 18:30 rozpocznie się spotkanie z Egis Poland Sp. z o.o. w sprawie przebiegu kolei w regionie.

Firma projektowa Egis Poland Sp. z o.o. na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego przygotowuje studium techniczno-ekonomiczno - środowiskowe dla projektu „Budowa linii kolejowej nr 29 odc. Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko”. W związku z tym udostępniono materiały i zorganizowano konsultacje społeczne. Miały się one odbyć dziś w Hali Kultury. 

Niestety, wczoraj zostały odwołane. Nastąpiło to na wniosek prezydenta miasta. 

Przygotowane warianty przebiegu przez Łomżę prowadzą tzw. rezerwą kolejową, czyli przez środek miasta. Niedaleko nowo pobudowanego centrum przesiadkowego miałby powstać dworzec kolejowy. Jak już pisaliśmy, Ratusz w sprawie lokalizacji szprychy CPK, wskazało zachodnie obrzeża miasta i lokalizację dworca Łomża właśnie tam. Tego proponowane warianty nie uwzględniają. Dlatego, jak się dowiadujemy, prezydent Andrzej Garlicki wnioskował do CPK o uwzględnienie w konsultowanych wariantach także zachodniego przebiegu kolei w Łomży. Dopiero po przygotowaniu wariantu zachodniego mają odbyć się konsultacje w Łomży.

W Piątnicy, zgodnie z zapowiedziami, dziś w godz. 18:30-19.30 konsultacje odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Szkolna 25.

https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/studium-techniczno-ekonomiczno-srodowiskowe-dla-budowy-linii-kolejowej-nr-29-odc-ostroleka-lomza-pisz-gizycko

 

mm
cz, 28 października 2021 10:48
Data ostatniej edycji: cz, 28 października 2021 12:37:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę