Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Zbiórka i weekendowe akcje dla Julki

Główne zdjęcie
Julka

19-miesięczna Julka z Jedwabnego urodziła się z bardzo poważną wadą serca. Jej jedyną szansą na przeżycie i odzyskanie zdrowia jest skomplikowna operacja w Boston Children's Hospital w Stanach Zjednoczonych. Koszt transportu medycznego, samego dwuetapowego zabiegu i pobytu to aż 2,5 miliona złotych. Dlatego trwają zbiórka i licytacje na rzecz dziewczynki, a w ten weekend w Łomży i w Piątnicy odbędą się liczne imprezy charytatywne oraz akcja na stacjach paliwa Orlen – tankując czy kupując kawę też będzie można pomóc.

– Julia urodziła się 10 marca 2020 roku z wrodzoną krytyczną wadą serca – niezbalansowanym ubytkiem w przegrodzie przedsionkowo-komorowej, małą jamą lewej komory, koarktacją aorty, ubytkiem przegrody przedsionkowo-komorowej ASD II – mówi Anna Kierzkowska. – Jej serduszko ma więc dwie komory, ale pracuje jak jednokomorowe. Jedyną szansą dla niej jest więc poprawienie tej lewej komory i wykonanie operacyjnej korekty serca, żeby mogła żyć i rozwijać się, bo z każdym kolejnym rokiem ta mała wydajność serca będzie coraz większym problemem. 

IMG-20211003-WA0027.JPG

Okazało się, że w Europie nikt nie podejmie się tak skomlikowanego zabiegu. Specjalistyczny Boston Children's Hospital owszem, ale koszty są gigantyczne, w dodatku pieniądze trzeba zebrać jak najszybciej, wpłacić je do końca roku i na początek przyszłego ustalić już termin operacji.

– To gigantyczna kwota – nie kryje mama dziewczynki. – Nie tracimy jednak nadziei, że uda się ją zebrać, bo wspiera nas wiele osób, którym jesteśmy bardzo wdzięczni. Na duchu podtrzymuje nas również to, że lekarze z USA są dobrej myśli, bo otrzymali dokumentację z wcześniejszych operacji Julci, w tym wyniki po tej trzeciej, wykonanej trzy miesiące temu – według nich są szanse na udaną operację, musimy tylko zebrać na nią pieniądze...

IMG_20211003_091059.JPG

Stąd zbiórka na https://www.siepomaga.pl/julia-kierzkowska oraz liczne inicjatywy na rzecz Julii, choćby akcje zainicjowane przez Ivaylę Żivkową Roszak podczas warsztatów kreatywności i dorocznej wystawy łomżyńskiego środowiska artystycznego czy firmę Motostodoła Jedwabne, która wystawiła na aukcję sprowadzony z USA motocykl Honda VT750 Aero Shadow – można go licytować do 14 października. Trwa też wiele innych licytacji z dużym wyborem różnych przedmiotów, gadżetów czy usług: https://www.facebook.com/groups/507901990289835

W najbliższy weekend 9-10 października zaplanowano też kilka kolejnych akcji i wydarzeń, mających pomóc w zbieraniu środków na operację Julii.

– Dzięki państwu Kurpiewskim na stacjach Orlen Julci będą mogli pomóc wszyscy tankujący – zapowiada Anna Kierzkowska. – Będzie też weekend kawowy, a wszystkie wpływy z kawy będą przekazane na jej konto. W niedzielę w godzinach 11:00-15:00 do tej kawy na stacjach Orlen wolontariusze będą serwować darmowe ciasto, a na tej przy ulicy Piłsudskiego odbędzie się w tym samym czasie kiermasz z licytacjami. W sobotę w hali sportowej w Piątnicy o godzinie 11:00 rozpocznie się charytatywny turniej piłkarski, w którym zagrają liczne drużyny, między innymi księży, policjantów i strażaków. Do tego przez prawie całą sobotę w Galerii Veneda będzie wystawa motocykli i aut sportowych, na której będzie też można zobaczyć tę licytowaną Hondę od Motostodoły – w tej chwili kosztuje ona kilkanaście tysięcy, ale liczymy, że ta cena jeszcze wzrośnie, bo tu naprawdę liczy się każda złotówka...

m CBTR6067 motocykl 29 09 21.JPG

 

Wojciech Chamryk

 

https://www.facebook.com/people/Nim-ustanie-serca-bicie-Julia-Kierzkowska/100071186056029/

 

Foto: Julka
Foto:
Foto:
Foto: Odrestaurowany motocykl (fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok
Foto: Odrestaurowany motocykl (fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok
mm
cz, 07 października 2021 09:16
Data ostatniej edycji: cz, 07 października 2021 11:00:04

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę