Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi z Osowca do Przytuł

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski/Radio Białystok

To przez wiele lat była najgorsza droga w województwie. Tak o fragmencie szosy z Osowca do Przytuł mówili kierowcy. Nawierzchnia była w fatalnym stanie, ciężko było też bezpiecznie mijać się z samochodami, które jechały z przeciwnego kierunku. Teraz drogowcy oddali do użytku kolejny zmodernizowany odcinek.

Z odcinka cieszą się zwłaszcza mieszkańcy miejscowości Mścichy.

- Warunki były trudne i ciężko się jeździło. Nawierzchnia i pobocza się wyrabiały. Każdy narzekał, że są uszkodzenia w samochodach, czasami podczas mijania. Czekaliśmy na remont dosyć długo, w tej chwili mieszkańcy są zadowoleni. Odcinek Klimaszewnica - Mścichy jest już zrobiony, pozostały jeszcze fragmenty do Radziłowa i Chrzanowa i cała droga będzie gotowa - mówił podczas otwarcia wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś.

Poseł Kazimierz Gwiazdowski, który mieszka przy wyremontowanej drodze podkreślał, że teraz znacząco poprawi się komfort mieszkańców kilku miejscowości.

- Ta droga jest bardzo ważna, bo łączy Mścichy z miastem powiatowym - Grajewem - ale również ze stolicą województwa, Białymstokiem i z Łomżą. Mieszkańcy naszej gminy korzystają z tej drogi, a szczególnie w ostatnich latach był utrudniony dojazd do Białegostoku. Ze względu na to nasi mieszkańcy starali się jeździć lepszymi drogami, przez Wiznę i Mężenin do Białegostoku. Ale teraz, po zrealizowaniu tej inwestycji, ta odległość znacznie się skróci - mówił poseł.

Wszystkie prace na drodze między Osowcem a Piątnicą mają być zakończone w 2022 roku.

 

240206081801.gif
mm
pon, 04 października 2021 19:44
Data ostatniej edycji: pon, 04 października 2021 20:17:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę