Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Kędzielawscy - wystawa rodzinna

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza od 15 listopada do 9 grudnia 2005 roku do salonu przy ul. Długiej 13 wystawę rodzinną. Składają się na nią prace przedstawicieli trzech pokoleń Rodziny Kędzielawskich: Grażyny i Stanisława, Maćka i Joanny oraz Łukasza i Szymona. Jest to kolejna ekspozycja, która wpisuje się w obchody Roku Jubileuszowego Galerii.

Grażyna Kędzielawska prezentuje na wystawie portrety wykonane w swojej ulubionej technice akwarelowej. Jest także kilka rysunków. Artystka ukończyła krakowską ASP - Wydział Grafiki w Katowicach oraz Wydział Reżyserii PWSFTiTv w Łodzi. Zajmuje się reżyserią filmową oraz malarstwem. Swoje prace plastyczne wystawia indywidualnie i na licznych pokazach zbiorowych.

Stanisław Kędzielawski - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ( Wydział Grafiki w Katowicach) uprawia malarstwo i rysunek. Obecna wystawa przypada na jubileusz trzydziestolecia pracy twórczej artysty, który swój bogaty dorobek w dziedzinie malarstwa i rysunku pokazywał na 8 wystawach indywidualnych oraz 40 zbiorowych. Jego obecna prezentacja obejmuje 13 rysunków przedstawiających akty i pejzaże o stylistyce wywodzącej się z nurtu realistycznego.

Joanna Jeziorska jest absolwentką ASP w Łodzi (dyplom w 1999 roku). Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Tym razem wystawia pastele olejne. Tematów poszukuje w pejzażu, którego elementy przekształca w syntetyczne układy form pozbawione realistycznej dosłowności.

Maciej Kędzielawski to również absolwent ASP w Łodzi (dyplom w 1999 roku) . Specjalizuje się w grafice i fotografii. Na wystawie znalazły się jego barwne grafiki komputerowe. Przedstawione na nich martwe natury, pejzaże i kompozycje surrealistyczne są efektem przetworzenia własnych obrazów, rysunków i fotografii artysty.

Najmłodsi członkowie Rodziny – Łukasz i Szymek ( rocznik 1990 i 1998) rozpoczynają dopiero drogę twórczą wprawiając się w malowaniu i rysowaniu architektury, martwych natur oraz postaci.


Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii

wejdź na naszą stronę

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę