Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Koło Gospodyń Wiejskich z Konarzyc z medalem Św. Izydora

Medal Świętego Izydora Oracza – patrona rolników otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Konarzyc. Uroczystość miała miejsce w niedzielę w 26 września 2021 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, koło Białegostoku.

Po raz siedemnasty w Świętej Wodzie we wspomnienie  Świętego Izydora Oracza miały miejsce krajowe obchody tego patrona rolników połączone z dniem jedności rolniczej. Mszę świętą celebrował biskup Henryk Ciereszko. Odbyła się procesja  ze sztandarami oraz darami jako podziękowanie za tegoroczne zbiory.

Trdycyjnie przy tej okazji wręczono medale Świętego Izydora Oracza. Otrzymują je rolnicy oraz pracownicy i działacze sektora rolniczego - urzędnicy, leśnicy, lekarze weterynarii, zespoły folklorystyczne, koła gospodyń, kółka rolnicze, rodziny wielopokoleniowe, kapłani oraz inne osoby z województwa podlaskiego, które swoim życiem i pracą - wspierają rozwój rolnictwa i życia na wsi. Wśród nagrodzonych, z naszego regionu, znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich z Konarzyc

- Ten medal to dla nas koła ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Cieszymy się, że nasza praca i działania zostały zauważone i docenione, a ta nagroda daje nam zapał i chęci do dalszych przedsięwzięć. – mówi Katarzyna Łukaszewska, przewodnicząca koła w Konarzycach.

Po mszy odbyła się pielgrzymka na wzgórze rolników, potem pokaz sprawności ułańskiej i musztry konnej, a na koniec poczęstunek.

(materiał nadesłany, red.)

 

Foto:
Foto: Fot. PUW
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę