Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Rekordowe 1% i darowizny dla Arki

Blisko 90 tysięcy złotych z odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2020 otrzymało Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Na konto towarzystwa wpłynęło też ponad 130 tysięcy złotych z darowizn – Takiej kwoty nie spodziewaliśmy się, to dotąd najwyższa z dotychczas otrzymanych, bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym nas osobom! – mówi Bożena Jarząbek, kierownik prowadzonego przez ŁTOnZ schroniska Arka. – Te dodatkowe środki przeznaczamy na różne inwestycje i remonty – każdy może przyjść do schroniska i przekonać się, że wykorzystujemy te pieniądze z pożytkiem dla naszych podopiecznych.

Obecnie w schronisku Arka przebywa 136 psów. Pandemia, mimo pewnych utrudnień, nie dała im się we znaki, dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, organizujących zbiórki suchej karmy w sytuacji, gdy ustały dostawy z zakładów mięsnych. Równie dobrze wygląda sytuacja schroniska pod względem wpłat od rozliczających się z fiskusem miłośników zwierząt z całej Polski. Od roku 2015 są one za każdym razem coraz wyższe. Już kwota 67.439,30 złotych za rok 2019 była pod każdym względem rekordowa, ale obecna, w wysokości 87.154,08 złotych, zdecydowanie ją przebiła. 

Rekordowe w roku ubiegłym były również darowizny, wynosząc aż 134.761,96 złotych, gdzie część wpłacających wspiera schronisko regularnie co miesiąc, ofiarowując stałe kwoty. 

– Dla nas jest to dowód na to, że ludzie po pierwsze chcą pomagać, a po drugie widzą, że te pieniądze nie idą na marne, że są racjonalnie wykorzystywane – mówi Bożena Jarząbek. – Zdarza się, że do schroniska przychodzi ktoś pamiętający, jak wyglądało ono przed kilkunastu laty i nie może wyjść z podziwu jak się zmieniło. To wszystko dzięki wpłatom z 1%, bo mamy wtedy sporo wolnych środków, możemy zrobić coś więcej. 

Stąd sukcesywne prace, nie tylko poszerzające infrastrukturę schroniska, ale też polepszające warunki bytowe jego podopiecznych. Są też plany innych robót, choćby wymiany wyblakłych tablic informacyjnych schroniska, skoro są na to pieniądze. 

– Z funduszy otrzymanych w ramach 1% za rok 2019 zmodernizowano szczeniakarnię i szpitalik oraz wykonano ogrodzenie zabezpieczające przed wybieganiem psów na zewnątrz – podaje Bożena Jarząbek. – Pieniądze za rok ubiegły zamierzamy wykorzystać na dobudowanie kolejnych boksów na kwarantannę, zmianę zniszczonego podłoża w boksach oraz wymianę w nich najstarszych bud. 


Wojciech Chamryk

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę